Znamy plan odmrażania gospodarki

fot. Kancelaria Premiera
fot. Kancelaria Premiera 19
Od 20 kwietnia rozpocznie się proces odmrażania gospodarki - poinformował na konferencji prasowej premier, Mateusz Morawiecki.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

20 kwietnia wprowadzony zostanie pierwszy z czterech etapów przywrócenia gospodarki do biegu sprzed pandemii. Jak zadeklarował premier, poluzowane zostaną limity liczby klientów w sklepach. W placówkach do 100 mkw. w sklepach i punktach usługowych będą mogli przebywać maksymalnie 4 klienci na kasę. W większych placówkach - maksymalnie 1 osoba na 15 mkw. powierzchni. Jednocześnie poluzowane zostaną obostrzenia w zakresie poruszania się osób.

Drugi etap zakłada otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, a także otwarcie hoteli i miejsc noclegowych. Trzeci - uruchomienie gastronomii (z ograniczeniami), salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz pełne otwarcie sklepów w centrach handlowych. Czwarty etap to otwarcie salonów masażu, solariów oraz siłowni, a także kin i teatrów.

Jak zadeklarował premier, uruchomienie każdego kolejnego etapu będzie uzależnione od spełnienia kilku warunków, w tym po analizie przyrostu zachorowań, wydajności służby zdrowia i realizacji wytycznych sanitarnych.