Zendaya ma prawie tyle milionów dolarów, ile lat. Błyszczy na premierze Diuny

Zendaya ma prawie tyle milionów dolarów, ile lat. Błyszczy na premierze Diuny
Ostatnio Zendaya wystąpiła na światowej premierze "Diuna: Część Druga" w srebrnym kombinezonie cyborga od Muglera, robiąc duże wrażenie na mediach. Jej majątek również robi wrażenie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Na premierę najnowszego filmu "Diuna: Część Druga" Zendaya ubrała się zdecydowanie w odpowiedni, nawiązujący do sci-fi sposób.

Gwiazda długo oczekiwanej kontynuacji filmu zrobiła spore wrażenie w czwartek na światowej premierze Diuny, gdy pojawiła się na pokrytym piaskiem czerwonym dywanie w srebrnym kostiumie robota, prosto z archiwum Muglera. Pochodzi on z jesienno-zimowej kolekcji francuskiego domu mody z 1995 roku "Cirque d’hiver" z okazji 20-lecia (według oświadczenia firmy).

Wspomniane określenie tłumaczy się jako "Zimowy Cyrk", nie inaczej niż otoczka wokół premiery 1 marca drugiej części epickiej sagi sci-fi Denisa Villeneuve'a.

Zendaya w kombinezonie z okazji premiery filmu Diuna: Część Druga / Fot. DANIEL LEAL/AFP/East News
Zendaya w kombinezonie z okazji premiery filmu Diuna: Część Druga / Fot. DANIEL LEAL/AFP/East News


Zendaya spotyka się ze "Spiderem-manem"

Zendaya spotyka się już od dłuższego czasu z aktorem Tomem Hollandem, z którym poznała się na planie "Spider-mana". Brytyjski aktor Tom Holland świętował Diunę z Zendayą we włoskiej restauracji MAMO w Nowym Jorku.

Zendaya wystąpiła w wielu filmach i serialach telewizyjnych, które podkreślają jej różnorodność jako aktorki. Wśród najbardziej znanych ról filmowych znajdują się:

  • "Spider-Man: Homecoming" oraz jego sequel, gdzie gra postać MJ
  • "The Greatest Showman", musical, w którym Zendaya wciela się w postać trapezistki
  • "Malcolm & Marie", gdzie gra główną rolę obok Johna Davida Washingtona
  • "Dune" oraz "Dune: Part Two", w których wciela się w postać Chani
  • "Space Jam: A New Legacy", gdzie Zendaya użycza głosu postaci Lola Bunny

Zendaya rozpoczęła także swoją karierę w Disney Channel, grając w serialach takich jak "Shake It Up" i "K.C. Undercover". Ponadto jej talent został doceniony w serialu "Euphoria", za który otrzymała liczne nagrody, w tym dwie nagrody Emmy.

Aktorka naprawdę na imię ma Zendaya Maree Stoermer Coleman i poza graniem w filmach potrafi też śpiewać. Rozpoczęła swoją karierę muzyczną wraz z aktorską, wydając single takie jak "Swag It Out" i "Watch Me", ten drugi w duecie z Bellą Thorne. Zendaya podpisała kontrakt z Hollywood Records w 2012 roku, a jej debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu "Zendaya", został wydany w 2013 roku. Album zawierał hitowy singiel "Replay". Ponadto współpracowała z Zackiem Efronem w utworze "Rewrite the Stars" z musicalu "The Greatest Showman", który osiągnął duży sukces komercyjny na całym świecie.

27-latka gromadzi miliony dolarów

Zendaya ma obecnie 27 lat (1996 r.), a jej majątek szacuje się na 22 mln dolarów. Poza wysokim honorarium, jakie zgarnia za swoje role, była też twarzą linii ubrań Madonny Material Girl, a także CoverGirl, Beats Electronics i Chi Hair Care.

Ponadto była rzeczniczką Lancôme w 2019 r. oraz Valentino i Bulgari w 2020 r., a w tym samym roku CNMI Green Carpet Fashion Awards uhonorowała ją nagrodą Visionary Award za "jej wysiłki na rzecz promowania różnorodności i włączenia społecznego w modzie i filmie". W 2022 roku została ogłoszona światową ambasadorką marki Glaceau SmartWater. W 2023 roku Zendaya została zaś ambasadorką marki Louis Vuitton.

Jeśli chodzi o inwestycje, Zendaya zapłaciła 1,4 mln dol. za dom w Northridge w Kalifornii. Było to w 2017 r. Dodatkowo w marcu 2020 r. kupiła za 4 mln dol. inną nieruchomość, położoną na czterech akrach w Encino w Kalifornii. Jest też właścicielką mieszkania na Brooklynie, które kupiła w 2020 roku za 5 mln dolarów. Nie wiadomo, czy niektóre z tych nieruchomości wynajmuje lub planuje sprzedać. Nie ma też innych informacji na temat tego, czy stara się w jakiś sposób pomnażać swój majątek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ