Zburzyć mury myślenia - konkurs dla innowacyjnych

Zburzyć mury myślenia - konkurs dla innowacyjnych
Ruszył nabór do konkursu dla studentów, doktorantów, naukowców i autorów pomysłów, które są szansą na pokonanie istniejących ograniczeń – w nauce, społeczeństwie, gospodarce czy branży technologicznej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Masz pomysł, który przełamie istniejące bariery i potrafisz opowiedzieć o nim na tyle zachęcająco, żeby przekonać wszystkich w ciągu 3 minut? Do konkursu Falling Walls Lab Warsaw może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin, np. nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych, jak i z obszaru art and science.

Pomysł, który naprawi świat

Falling Walls to sieć integrująca myślących przyszłościowo przedstawicieli biznesu i akademików z całego świata. Inicjatywa szerzej znana w Europie będzie miała pierwszą warszawską edycję, podczas której zostanie wybrany najlepszy pomysł. Następnie jego autor weźmie udział w międzynarodowej konferencji w Berlinie i powalczy o tytuł: “Breakthrough Winner of the Year”.

Naukowcy razem z biznesem

- To możliwość poznania międzynarodowych autorytetów zarówno ze środowiska naukowego, jak i firm technologicznych - mówi Natalia Osica, organizatorka wydarzenia w Warszawie. - Są tam przedstawiciele z Harvardu, Stanforda, Cambridge czy Oxford – dodaje.

Patronat honorowy nad Falling Walls Lab Warsaw objęli: Urząd Patentowy RP i Ambasada Republiki Federalnej Niemiec. Wśród partnerów merytorycznych znalazły się m.in.: Komisja Fulbrighta, Polska Sieć Kobiet Nauki, Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii oraz Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ