Liczą się minuty, sekundy

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock 44
Staliśmy się społeczeństwem „instant”. Nie lubimy czekać, bo przyzwyczailiśmy się, że wszystko musi być „na już” – mówi Katarzyna Koguciuk, specjalistka ds. komunikacji marki w Orizon Group. Klienci chcą, aby firmy szybko reagowały na ich indywidualne problemy i potrzeby, a nawet odpowiednio do ich aktualnej sytuacji materialnej i najbliższych planów.

Niezwłoczna (ale dobrze przemyślana) odpowiedź firmy na pytanie zadane na forum internetowym może bardzo pozytywie wpłynąć na jej wizerunek i zaufanie do jej marki. A oferta przedstawiona danej osobie we właściwym momencie może się okazać podstawowym czynnikiem, który wpłynie na jej decyzję o zakupie. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o to, że dziś firmy powinny wyjątkowo dbać o swoje relacje z  klientami w czasie rzeczywistym, czyli „tu i teraz”. Jeśli robią to umiejętnie, mają szansę wspaniale wyróżnić się w tłumie i zyskać trwałą przewagę konkurencyjną. 

Zanim rozwinął się cyfrowy świat, relacje „tu i teraz” budowało się tylko od czasu do czasu – wtedy, gdy akurat klienci mieli kontakt z daną firmą: w sklepie, zakładzie usługowym, na targach, na spotkaniu biznesowym czy podczas rozmowy telefonicznej. To były okazje, by obserwować daną osobę i reagować na bieżąco – spełnić jakąś jej potrzebę, rozwiązać problem. Kto był w tym dobry, dystansował rywali. Za sprawą internetu, do którego doszło jeszcze ostatnio upowszechnienie się mobilnego dostępu do sieci, niebywale wzrosła liczba potencjalnych okazji do bieżącego kontaktu z klientem. Oczekiwanie zaś, że firma zareaguje jak najszybciej, napędza rozwój technologii, które tę szybkość umożliwiają. I vice versa. 

A świat wirtualny coraz bardziej przypomina stacjonarny. Wyobraźmy sobie internetowy sklep...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 5/2018
 (32)

Więcej możesz przeczytać w 5/2018 (32) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie