Xiaomi prezentuje bezprzewodowe ładowanie na odległość

Fot. Xiaomi Fot. Xiaomi
Air Charge to technologia, która ma zrewolucjonizować nie tylko rynek smartfonów. Urządzenie umożliwi bezprzewodowe ładowanie urządzeń przenośnych na odległość. To jak na razie jedynie prototyp, ale eksperci przewidują, że tak może wyglądać przyszłość mobilnych gadżetów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Marzenie Nikola Tesli staje się faktem - Xiaomi prezentuje bezprzewodowe ładowanie na odległość. Funkcję ładowarki będzie spełniać stacja emitująca fale o określonej częstotliwości. Według wstępnych założeń, ma posiadać pięć anten do lokalizowania telefonu oraz ponad sto czterdzieści anten do wysyłania prądy w dane miejsce. Producent zapewnia, że urządzenia będzie można ładować z częstotliwościa 5W, co w porównaniu z obecnymi możliwościami, nie jest - delikatnie mówiąc - porażającą wartością.

Kontrowersje

Choć Xiaomi zapewnia, że to nie pomysł rodem z filmów science-fiction, ale przyszłość rynku przenośnych urządzeń, rozwiązanie może budzić wątpliwości. Nie znamy jeszcze jego dokładnych parametrów, więc trudno jednoznacznie ocenić jego wpływ na zdrowie. Można jednocześnie przewidywać, że dostosowanie gadżetów do ładowania na odległość - podniesie ich cenę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY