Wkrótce 3. edycja Forum Sektora Kosmicznego

Wkrótce 3. edycja Forum Sektora Kosmicznego
W dniach 29 i 30 czerwca odbędzie się Forum Sektora Kosmicznego, najważniejsza konferencja branży kosmicznej w Polsce, która skupia się na kierunkach rozwoju i szansach polskiego sektora kosmicznego. Trzecia edycja wydarzenia organizowanego przez Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK) będzie miała formułę online.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Najważniejszymi punktami w harmonogramie pierwszego dnia konferencji będą panele dyskusyjne. Pierwszy z nich, z udziałem przedstawicieli administracji publicznej oraz gości z Europejskiej Agencji Kosmicznej, będzie poświęcony możliwościom biznesowym, jakie wiążą się z realizacją naukowych misji kosmicznych. 

Drugi panel poruszy tematykę nowych możliwości, które niosą programy kosmiczne realizowane przez Unię Europejską. W panelu wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, Agencji Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego (EUSPA) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

 Ostatni blok tematyczny to długo wyczekiwany przez przedstawicieli sektora Krajowy Program Kosmiczny będący dokumentem wykonawczym Polskiej Strategii Kosmicznej. Założenia i oczekiwania wobec nowego Programu zostaną przedstawione przez przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Przedsiębiorczości i Technologii, Polskiej Agencji Kosmicznej oraz przemysłu. 

Ważnym elementem Forum będą rozmowy B2B. Przedstawiciele przemysłu będą mieli możliwość odbycia wirtualnych rozmów m.in. z przedstawicielami polskiej delegacji rządowej do ESA oraz oficerami ESA czy EUSPA.  Podczas Forum odbędzie się również ogłoszenie laureatów konkursu stażowego „Rozwój Kadr Sektora Kosmicznego”.

POLECAMY