WeWork stworzy kolejne biuro w Warszawie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe 64
WeWork, największy na świecie operator elastycznych i nowoczesnych powierzchni biurowych, kontynuuje rozwój swojej działalności operacyjnej w Polsce. Firma wynajęła 5 500 mkw. powierzchni w nowej, szóstej lokalizacji w Warszawie, którą został budynek Cent

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

WeWork, największy na świecie operator elastycznych i nowoczesnych powierzchni biurowych, kontynuuje rozwój swojej działalności operacyjnej w Polsce. Firma wynajęła 5 500 mkw. powierzchni w nowej, szóstej lokalizacji w Warszawie, którą został budynek Central Point.

Zakończenie budowy inwestycji belgijskiego dewelopera IMMOBEL planowane jest na połowę 2021 roku. WeWork w transakcji najmu reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Członkowie „Społeczności We” w każdej z lokalizacji mają zagwarantowany bezpłatny i nieograniczony dostęp do usług i  materiałów biurowych, świeżo parzonej kawy oraz wsparcie community managera. Biura WeWork oferują także dodatkowe udogodnienia, takie jak stoły bilardowe, strefy relaksu i różnego rodzaju zajęcia lifestylowe, m.in. sesje jogi czy dni wellness. Każdy z członków ma dostęp do 485 lokalizacji WeWork przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu w 28 krajach na całym świecie. Przestrzenie biurowe w WeWork zostały zaprojektowane w taki sposób, aby niezależnie od wielkości zespołu (od 20 do 250 osób), a także typu najemcy (od freelancerów po duże firmy, które stanowią obecnie 40 proc. członków sieci WeWork), każdy pracował w komfortowych warunkach. WeWork posiada obecnie sieć 466 tys. użytkowników na całym świecie i prowadzi działalność w 105 miastach na świecie.

- Społeczność WeWork w Polsce stale się powiększa, a elastyczne przestrzenie biurowe zyskują coraz większe zainteresowanie wśród firm każdej wielkości. Jesteśmy niezmiernie dumni mogąc poinformować o podpisaniu umowy na wynajem powierzchni w Central Point Warsaw. Obok niedawno otwartego biura w Hotelu Europejskim oraz w Mennica Legacy Tower, którego oficjalny debiut planujemy na wrzesień, będzie to już szósta i jedna z najbardziej strategicznych lokalizacji WeWork w Warszawie - mówi Piotr Łagowski, Head of Growth w WeWork

- Poza wizjonerskim designem o jej atrakcyjności stanowi przede wszystkim idealne położenie - to jedyny punkt, w którym krzyżują się dwie linie metra, w samym sercu biznesowego zagłębia miasta. Usytuowanie w tak perspektywicznej okolicy zagwarantuje członkom WeWork szybki i wygodny dostęp do dowolnej części stolicy. Dodatkowo bliskość innych naszych lokalizacji, na ul. Grzybowskiej czy Kruczej, ułatwi najemcom integrację z całą społecznością - dodaje.

- Bardzo się cieszymy, że kolejną lokalizacją w Warszawie wybraną przez WeWork jest ponownie projekt realizowany przez Immobel. Po sukcesie pierwszej lokalizacji WeWork w biurowcu CEDET, który był jednocześnie projektem inauguracyjnym WeWork w Polsce, jesteśmy przekonani, że elastyczne biura realizowane przez WeWork w Central Point będą cieszyły się niemniejszym powodzeniem. Jako deweloper dostrzegamy duże korzyści dla pozostałych najemców naszych budynków wynikające z możliwości płynących z obecności powierzchni biurowej typu flex, która daje najemcom możliwość elastycznego zarządzania ekspansją lub potrzebami na dodatkową powierzchnię biurową wynikającą z krótkookresowych działań projektowych – powiedział Jacek Wachowicz, Prezes Zarządu IMMOBEL Polska.

W procesie poszukiwania i wyboru nowej lokalizacji firmę WeWork reprezentowali Richard Aboo, Head of Office Agency CEE, Mikołaj Niemczycki, Associate, Coworking Clients Manager oraz Anna Szmelak, Młodszy Negocjator, Dział Powierzchni Biurowych, Cushman & Wakefield.

- Bazując na wcześniejszych doświadczeniach i bardzo dobrych warunkach najmu, WeWork zdecydował się kontynuować współpracę z belgijskim deweloperem IMMOBEL i po wynajęciu biura w budynku CeDeT, dziś możemy ogłosić  podpisanie umowy w biurowcu Central Point. To kolejny etap intensywnego rozwoju firmy na polskim rynku, który rozpoczął się w ubiegłym roku zabezpieczeniem powierzchni biurowej w pięciu warszawskich lokalizacjach. Skala prowadzonych działań operacyjnych przez WeWork jest znaczącym impulsem dla rozwoju całego sektora elastycznych powierzchni biurowych. Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie i wierzymy w dalszy rozwój firmy w naszym regionie – powiedział Mikołaj Niemczycki, Associate, Coworking Clients Manager w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield.

ZOBACZ RÓWNIEŻ