W modzie liczy się pomysł. Miu Miu, najbardziej pożądana marka według platformy Lyst

miu miu
Fot. shutterstock.
Miu Miu króluje w modzie. Nowy Ranking Lyst obwieszcza trendy w branży. Miuccia Prada zdetronizowała hiszpański Dom Mody Loewe za sprawą... kolorowych majtek za 17 tys. zł.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W świecie mody obserwujemy nieustanne przetasowania, zmieniające się trendy i style, które przychodzą i odchodzą. Jednak pewne marki odzieżowe zdobywają na stałe uznanie i popularność wśród miłośników mody. Tym bardziej ciekawie prezentuje się nowy ranking najbardziej pożądanych marek modowych według  platformy zakupowej Lyst, opublikowany na przełomie trzeciego kwartału 2023 roku.

W modzie liczy się pomysł. Miu Miu, najbardziej pożądana marka według platformy Lyst

Niespodziewanie włoska marka Miu Miu stanęła na szczycie rankingu, wyprzedzając konkurencję i stając się najbardziej pożądaną marką modową świata. Co ważne, Miu Miu została założona przez utalentowaną Miuccię Pradę, wnuczka założyciela Domu Mody Prada.

Tym samym Loewe, hiszpański dom mody, musiał ustąpić miejsca i zająć dopiero drugą pozycję. Wśród trzech najlepszych znalazła się także marka Prada, co świadczy o silnym wpływie rodziny Prada na światowe trendy.

Niejedno imię. Najlepsze startupy e-commerce 2023

 

Miu Miu. Kontrowersja kluczem do sukcesu?

Nie sposób nie zauważyć, że Miuccia Prada, tworząc Miu Miu, postawiła na bardziej awangardowe i kontrowersyjne projekty niż jej główny brand, Prada. Dwa lata temu Miu Miu zaskoczyło wszystkich swoją innowacyjną kolekcją. Ultrakrótkie, plisowane spódniczki zdobyły serca fanek mody na całym świecie.

Jednak prawdziwa rewolucja nadeszła, gdy Miuccia postanowiła pójść jeszcze dalej i wyrzec się spódniczek i spodni na rzecz kolorowych, ozdobionych majtek noszonych na rajstopach. Choć dla wielu był to spory szok, to jednak pomysł szybko zdobył rzesze fanów - relacjonuje portal Bankier.pl.

Dodatkowo szary, kaszmirowy kardigan marki okazał się kolejnym hitem, który podbił serca fanów eleganckiego stylu.

Gallio Pro. Sztuczna inteligencja, która pomaga chronić nasze prawa

Miuccia Prada - kim jest szefowa najbardziej pożądanej marki modowej?

Miuccia Prada to włoska projektantka mody, która stoi za globalnym sukcesem domu mody Prada, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek luksusowych na świecie. Urodziła się 10 maja 1949 roku w Mediolanie, we Włoszech.

Zanim Miuccia w pełni zaangażowała się w rodzinny biznes, zdobywała doświadczenie w innych dziedzinach. Ukończyła studia z zakresu nauk politycznych na Uniwersytecie w Mediolanie, a następnie wstąpiła do Partii Komunistycznej i zaczęła działać w lokalnym teatrze awangardowym. Jej różnorodne doświadczenia miały wpływ na jej unikalne podejście do mody i designu.

W 1978 roku, Miuccia przejęła firmę Prada po śmierci jej dziadka, Mario Prady, który założył firmę w 1913 roku jako producenta torebek, walizek i towarów skórzanych. Początkowo koncentrowała się na torebkach, ale wkrótce rozszerzyła ofertę o odzież i akcesoria.

Jest uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych i wpływowych projektantek mody. Dzięki niej marka Prada stała się synonimem luksusu, innowacji i doskonałego rzemiosła. W latach 90. XX wieku wprowadziła na rynek nylonową torebkę, która stała się kultowym produktem marki.

W 1992 roku Miuccia założyła markę Miu Miu, nazwaną tak na cześć jej pseudonimu. Miu Miu stało się bardziej młodzieżową i awangardową alternatywą dla głównej linii Prada.

W ciągu lat Miuccia Prada zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia za swój wkład w przemysł modowy. Jej umiejętność łączenia klasyki z nowoczesnością oraz zaawansowana estetyka uczyniły ją jednym z najważniejszych graczy w świecie haute couture.

Prada współpracuje również z różnymi artystami, reżyserami i architektami, co dodatkowo wzbogaca jej markę i podkreśla głębokie zaangażowanie w sztukę i kulturę. Wspólnie z jej mężem, Patrizio Bertellim, założyła Fundację Prada - instytucję kulturalną promującą sztukę i architekturę.