VetApp zapowiada nową aplikację. "To przełom w weterynarii"

VetApp
VetApp / Fot. materiały prasowe
Startup VetApp zapowiedział launch aplikacji, która ma przynieść znaczące zmiany w obszarze opieki zdrowotnej zwierząt oraz zapewnić unikalne korzyści zarówno lekarzom weterynarii, jak i właścicielom. W pierwszej kolejności aplikacja zostanie udostępniona Polakom.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Podczas konferencji Web Summit w Portugalii VetApp ogłosiła i zaprezentował rozwiązanie pozwalające na profesjonalną pre-diagnozę w oparciu o autorskie algorytmy czerpiące wiedzę z bazy materiałów weterynaryjnych z całego świata. To, jak przekonują twórcy aplikacji, znacząca zmiana dla opiekunów zwierząt domowych – dzięki sztucznej inteligencji w kilka chwil będą w stanie dowiedzieć się, co dolega i w jaki sposób mogą pomóc swojemu pupilowi.

- VetApp powstał z troski o zwierzęta. Gdy wiemy, co może być przyczyną złego samopoczucia naszego zwierzaka, możemy natychmiastowo zareagować i pomóc – nasza aplikacja w kilka sekund postawi wstępną diagnozę, wskaże dalsze rekomendacje postępowania i w razie potrzeby ułatwi konsultację z lekarzem weterynarii. To nieocenione wsparcie dla właścicieli zwierząt domowych – mówi Mariusz Andrych, CEO startupu.

VetApp - mają zyskać też lekarze weterynarii

Dla lekarzy weterynarii VetApp to wsparcie w codziennej pracy – aplikacja może pełnić funkcję wirtualnego asystenta, który ułatwi diagnostykę, zbieranie wywiadu, podpowie najbardziej prawdopodobne jednostki chorobowe czy pomoże w interpretacji wyników badań klinicznych i laboratoryjnych zwierząt. Aplikacja VetApp to również możliwość dotarcia do nowych klientów i zwiększenie przychodów poprzez dodatkowe wideokonsultacje. 

- Przeprowadziliśmy szereg badań w zakresie potrzeb lekarzy weterynarii, by stworzyć narzędzie, które będzie pełnić rolę profesjonalnego, wirtualnego asystenta. Aplikacja VetApp została rozbudowana o dodatkowe funkcje dostępne jedynie dla praktyków weterynarii – mogą potwierdzić w niej postawioną diagnozę, otrzymać wskazówki leczenia, dalszego postępowania czy prowadzić profile pacjentów. VetApp to również bezpieczeństwo w zakresie wstępnego wywiadu i przekazywania objawów choroby zwierząt domowych – dodaje Andrych. 

VetApp ma na celu usprawnienie codziennej opieki nad zwierzętami i usprawnienie komunikacji między lekarzami weterynarii a właścicielami zwierząt. Od momentu testów aplikacja zdobyła uznanie wielu profesjonalistów oraz opiekunów zwierząt. Już wkrótce usługa będzie ogólnodostępna. Obecnie trwa nabór ekspercki – VetApp zaprasza wszystkich lekarzy weterynarii do współpracy przy rozwoju projektu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ