Ustawa o bonie turystycznym podpisana przez prezydenta

fot. kancelaria prezydenta, flickr.com fot. kancelaria prezydenta, flickr.com
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadzi tzw. polski bon turystyczny. To element wsparcia dla polskiej branży turystycznej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Ustawa zakłada, że rodzice każdego dziecka w Polsce otrzymają 500 zł do wykorzystania w firmach turystycznych na terenie Polski. Dziecko z niepełnosprawnością otrzyma dodatkowe 500 złotych. Bony będzie można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Ustawa została przyjęta przez sejm po poprawkach senatu 15 lipca br.

Bon będzie można wykorzystać m.in. w polskich hotelach, pensjonatach czy gospodarstwach agroturystycznych. Będzie on miał formę bezgotówkową, tzn. rodzic będzie mógł go otrzymać po zarejestrowaniu się w systemie PUE  ZUS. Następnie otrzyma się go w formie wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. 

Przedsiębiorca, który będzie chciał umożliwić klientom opłacenie usług za pomocą bonu, będzie musiał zarejstrować się w systemie tworzonym przez ZUS. Listą firm umożliwiających takie płatności zarządzać będzie Polska Organizacja Turystyczna. ZUS realizuje płatność za bon na rzecz przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytki publicznego w terminie 14 dni od dnia przyjęcia płatności za pomocą bonu

- Ze względu na wymóg wykorzystania świadczenia wyłącznie na sfinansowanie usług bądź imprez realizowanych na terenie kraju, środki finansowe skierowane do rodzin z dziećmi stanowić będą istotne wsparcie dla polskiej branży turystycznej, która w dotkliwy sposób odczuła skutki pandemii koronawirusa - brzmi fragment uzasadnienia ustawy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY