Uber Tasks: Od przejazdów do prac domowych. Kierowca taksówki umyje okna lub odśnieży posesję

Uber Tasks: Od przejazdów do prac domowych. Kierowca taksówki umyje okna lub odśnieży posesję
Fot. shutterstock.
Uber Technologies, znany przede wszystkim z aplikacji do zamawiania przejazdów i dostaw jedzenia poszerza ofertę. W ramach pilotażu nowej usługi, zatytułowanej Uber Tasks, użytkownicy będą mogli zatrudniać kierowców i kurierów Ubera do wykonywania różnych prac domowych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Uber Tasks to usługa, która pozwala kierowcom i kurierom Ubera na podjęcie dodatkowych zadań. Jak informuje rzecznik Ubera, Conor Ferguson, w pierwszej fazie pilotażu użytkownicy aplikacji będą mogli zlecać prace takie jak montaż mebli, odśnieżanie, pranie, pakowanie i rozpakowywanie, dekorowanie domów na święta, sprzątanie podwórek, pielęgnacja ogrodu czy koszenie trawnika.

Powrót Króla: Sam Altman wraca do OpenAI na stanowisko dyrektora generalnego. Zarząd firmy odwołany

Pilotaż Uber Tasks: testy 

Pierwsza faza testów Uber Tasks zostanie uruchomiona w najbliższych tygodniach w dwóch amerykańskich miastach – Fort Myers na Florydzie i Edmonton w Albercie. W ramach tego "małego pilotażu" kierowcy i kurierzy Ubera będą mogli przeglądać listę zleconych prac i decydować, które z nich chcą wykonać, mając wcześniej dostęp do informacji o przewidywanej należności - relacjonuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Uber na ścieżce rozwoju i dywersyfikacji

Inicjatywa ta wpisuje się w szerszą strategię Ubera, która ma na celu nie tylko zwiększenie przychodów, ale także dywersyfikację oferowanych usług. Firma już wcześniej zaczęła eksplorować nowe obszary działalności, w tym rezerwację lotów w Wielkiej Brytanii oraz zarabianie na umieszczaniu reklam wideo w swoich aplikacjach - czytamy na stronie internetowej firmy.

Na walce o etyczny biznes Paweł Kuskowski zarobił miliony. Jak przedsiębiorca doszedł do sukcesu?

Perspektywy i Wyzwania dla Uber Tasks

Rozszerzenie usług Ubera na prace domowe może przynieść firmie nowe źródła dochodu, jak również zwiększyć zaangażowanie i lojalność wśród jej obecnych kierowców i kurierów. Jednakże, wejście na rynek usług domowych może również wiązać się z nowymi wyzwaniami, w tym koniecznością zapewnienia odpowiedniego szkolenia oraz standardów jakościowych dla wykonawców.

Reakcje rynku i przyszłość Uber Tasks

Decyzja Ubera o wprowadzeniu usługi Uber Tasks świadczy o elastyczności i innowacyjności firmy w dostosowywaniu się do zmieniających się potrzeb rynku. Jest to interesujący ruch, który może zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie korzystają z usług domowych, podobnie jak Uber zmienił branżę transportu osobowego i dostaw żywności. Warto obserwować, jak nowa usługa będzie przyjmowana przez użytkowników i jak wpłynie na pozycję Ubera na rynku globalnym.