Transport pracowników benefitem przyszłości. Zmiana Gry na Rynku Pracy

Marcin Jaworski SEO GTV BUS
Marcin Jaworski, prezes zarządu GTV BUS. Fot. mat. pras.
Zgodnie z danymi z raportu "Future of Jobs 2020" opracowanego przez World Economic Forum, transformacja rynku pracy zdecydowanie przesunęła balans sił na korzyść pracowników. W tym kontekście, 43% respondentów zgłosiło zwiększoną konkurencję o talenty w ich branży, czyniąc z pracowników tzw. "kandydatów rynku" (World Economic Forum, 2020).

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Również zrozumienie potrzeb pracowników i dostarczanie odpowiednich benefitów stało się kluczem do sukcesu w walce o najlepszych pracowników. Według badania przeprowadzonego przez LinkedIn, 44% respondentów wskazało, że oczekuje więcej niż tylko standardowego pakietu benefitów od potencjalnych pracodawców (LinkedIn, 2022).

- Zatem, inwestowanie w atrakcyjne pakiety benefitów, które odpowiadają na aktualne potrzeby pracowników, może przynieść firmy konkurencyjną przewagę na rynku pracy - mówi Marcin Jaworski, Prezes GTV Bus.

Korzyści dla pracodawcy

1.    Szeroki dostęp do talentów i ograniczenie fluktuacji: W obecnej rzeczywistości wiele osób ogranicza poszukiwanie pracy do obszarów bliskich miejsca zamieszkania, głównie z powodu rosnących kosztów paliwa i utrzymania samochodu. To może skutkować zmniejszeniem dostępu do talentów, a co za tym idzie ograniczeniem możliwości rekrutacji. Transport pracowniczy zorganizowany przez firmę to atrakcyjny benefit, który umożliwia zatrudnienie osób zlokalizowanych dalej od siedziby firmy, a także pomaga zatrzymać obecnych pracowników, zapewniając im komfort dojazdów do pracy.

2.    Podniesienie wydajności pracowników: Każdy, kto doświadczył frustracji związanej z dojazdami do pracy, wie, jak stresujące mogą być poranne i popołudniowe korki. Zapewnienie transportu pracowniczego przez firmę może zniwelować tę frustrację, umożliwiając pracownikom skupienie się na swojej pracy zamiast na drodze. Dzięki temu pracownicy są bardziej skoncentrowani i gotowi do pracy, co przekłada się na zwiększoną produktywność i efektywność.

3.    Oszczędność na kosztach parkingu: Parkowanie stanowi istotny problem dla wielu firm, szczególnie tych zlokalizowanych w dużych miastach, gdzie przestrzeń jest ograniczona i kosztowna. Przez zapewnienie transportu pracowniczego, firmy mogą zmniejszyć potrzebę posiadania, rozbudowy i utrzymania dużego parkingu, co przekłada się na oszczędności, które mogą być zainwestowane w inne obszary działalności firmy.

4.    Zmniejszenie emisji CO2: Transport pracowniczy to nie tylko korzyść dla pracowników, ale również korzyść dla środowiska. Gdy wiele osób podróżuje razem, zamiast korzystać z własnych samochodów, redukowana jest emisja szkodliwych gazów cieplarnianych. Firmy, które inwestują w transport pracowniczy, przyczyniają się do walki z globalnym ociepleniem, co dodatkowo wzmacnia ich wizerunek jako odpowiedzialnych pracodawców.

Zalety współpracy z GTV BUS

Własna flota pojazdów to dodatkowe koszty i obowiązki. Przewoźnik zewnętrzny, taki jak GTV BUS, zapewnia oszczędność i wygodę. Pracodawca nie musi martwić się o utrzymanie pojazdów, ubezpieczenie, czy zatrudnianie kierowców. Dodatkowo, GTV BUS oferuje nowoczesne rozwiązania IT, które umożliwiają monitoring przejazdu pracowników w czasie rzeczywistym.

Korzyści dla pracownika

1.    Oszczędność: Transport pracowniczy zorganizowany przez firmę to znaczna oszczędność dla pracowników. Koszty paliwa, eksploatacji pojazdu, a nawet czas spędzony na dojazdach - wszystko to sumuje się do znacznej kwoty na przestrzeni miesiąca czy roku. Transport pracowniczy eliminuje te koszty, pozwalając pracownikom skoncentrować swoje finanse na innych ważnych aspektach życia.

2.    Komfort i wygoda: Korzystanie z transportu pracowniczego oznacza, że pracownik nie musi skupiać się na drodze podczas dojazdu do pracy i z powrotem. To daje mu więcej czasu na relaks, czytanie, słuchanie muzyki czy naukę - zamiast stresować się ruchem drogowym. Ten dodatkowy czas może przyczynić się do poprawy jakości życia pracownika i generalnego poczucia zadowolenia z pracy.

3.    Bezpieczeństwo: Transport pracowniczy jest zazwyczaj prowadzony przez doświadczonych, profesjonalnych kierowców, a pojazdy są regularnie serwisowane i posiadają nowoczesne systemy bezpieczeństwa. To oznacza, że jest znacznie bezpieczniej niż dojazd własnym samochodem, zwłaszcza w warunkach złej pogody lub dużej ilości ruchu drogowego.

4.    Integracja: Wspólne dojazdy do pracy to również doskonała okazja do rozmów i integracji z innymi pracownikami. Pozwala to na budowanie silniejszych relacji w zespole, co może przekładać się na lepszą atmosferę w miejscu pracy, wyższe zadowolenie z pracy i poprawę efektywności. W dobie, gdy wiele osób pracuje zdalnie lub semi-zdalnie, transport pracowniczy może stanowić ważne narzędzie budowania kultury firmy i spójności zespołu.

Rola GTV BUS

GTV BUS, jako doświadczony przewoźnik, oferuje kompleksowe usługi transportu pracowniczego, w tym nowoczesne rozwiązania IT do monitorowania przejazdów. Dzięki temu pracodawcy mogą skupić się na swoim biznesie, jednocześnie zapewniając atrakcyjne benefity pracownikom.
---------
Inwestycja w transport pracowniczy to strategiczne posunięcie, które może przynieść korzyści zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawcy. Zapewnienie odpowiednich benefitów jest kluczem do sukcesu w walce o najlepszych pracowników, a transport pracowniczy zdecydowanie jest na liście najbardziej pożądanych. Korzystając z usług doświadczonych przewoźników, takich jak GTV BUS, firmy mogą skoncentrować się na swoim głównym biznesie, jednocześnie dostarczając wartościowych benefitów dla swoich pracowników.