To koniec Akademickich Inkubatorów Przedsiebiorczości. Fundacja przekształca się w Bizky

Bizky
Zespół Bizky. To następcy AIP, fot. mat. prasowe
Po osiemnastu latach funkcjonowania, Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) przekształca się w Bizky. To przełomowy moment dla organizacji. Jednocześnie fundusz AIP Seed inwestuje blisko 1 000 000 zł w nowy startup.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

AIP, które zostało założone w 2004 roku przez trzech absolwentów warszawskich uczelni – Dariusza Żuka, Jacka Aleksandrowicza i Mariusza Turskiego, od samego początku skupiało się na ułatwianiu zakładania własnego biznesu młodym przedsiębiorcom w Polsce. Przez 18 lat blisko 20 tysięcy projektów rozpoczęło swoją działalność w AIP bez potrzeby rejestracji na rynku, bez zbędnych kosztów, biurokracji za to ze wsparciem ekspertów, mentorów i partnerów zapewniających niezbędne usługi na start. Łączny obrót projektów w AIP to ponad 721 mln zł a liczba faktur wystawionych to ponad 840 tysięcy. AIP odprowadziło również prawie 60 mln zł samego podatku VAT. 

W AIP powstały takie firmy jak Qpony-Blix, MISBHV, Callpage, EWL czy Tutlo.

Zamiast AIP będzie Bizky

Teraz, po osiemnastu latach obecności na rynku, AIP zmienia markę na Bizky. Jak tłumaczą przedstawiciele byłego już AIP, ta strategiczna zmiana ma na celu dostarczenie nowych, prostych narzędzi HR do codziennej pracy freelancerów, osób zatrudnionych w wolnych zawodach, a także firm.

Najważniejszą innowacją Bizky jest wprowadzenie platformy Employer of Record, która umożliwia budowanie globalnych zespołów. Dzięki temu rozwiązaniu pracodawcy będą mieli łatwy dostęp do talentów z całego świata i możliwość rozliczania pracowników jedną fakturą. Jednocześnie pracownicy zyskają elastyczność zatrudnienia bez ograniczeń geograficznych. Zmiany organizacyjne idą w parze z rozwojem organizacji pod względem kadrowym. 

Zobacz także: Dariusz Żuk na liście 20 najbardziej wpływowych osób w branży

Zmiany personalne. Nowy COO w Bizky

Do zespołu Dariusza Żuka, CEO Bizky, dołącza między innymi nowy COO Bartosz Prokopowicz, który ma doświadczenie w branży technologicznej i rozwoju biznesu, które zdobywał między innymi w takich firmach jak Glovo, Procter & Gamble oraz ClinicHunter. 

- Po wielu latach pracy nad rozwojem Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy razem z zespołem. Było to niesamowite doświadczenie, które zainicjowało rozwój polskiej sceny startupowej. Teraz czas na kolejny, globalny krok – mówi Dariusz Żuk, COO Bizky.

- Celem Bizky jest dostarczenie prostych i efektywnych narzędzi, które pomogą freelancerom, osobom prowadzącym działalność na własny rachunek oraz pracodawcom osiągnąć sukces  w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym. Jesteśmy gotowi na tę rewolucję i nie możemy się doczekać, aby wspierać przedsiębiorców na całym świecie w ich sukcesach” – mówi Bartosz Prokopowicz, COO Bizky.

Transformację organizacji pod względem finansowym i merytorycznym wesprze fundusz AIP Seed, który wraz z co-inwestorami zainwestuje 900 000 zł w nowy startup. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój systemu IT, w tym pod względem wykorzystania sztucznej inteligencji oraz na działania sprzedażowe, marketingowe i sam rebranding marki. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ