Startup HiPets dołącza do globalnego programu akceleracyjnego dla branży zwierzęcej

HiPets
Twórcy HiPets, Dorota Rymaszewska i Leszek Wolany
HiPets został ogłoszony przez Leap Venture Studio jednym z siedmiu uczestników szóstej kohorty najbardziej uznanego na świecie akceleratora biznesu w branży opieki nad zwierzętami. To pierwsza i jedyna firma z regionu Europy środkowo-wschodniej, która dostała się do programu stworzonego przez Mars Petcare, Michelson Found Animals i R/GA Ventures.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Leap Venture Studio powstało dzięki współpracy globalnych podmiotów z branży zwierzęcej. W projekt zaangażowany jest m.in. producent pokarmu dla zwierząt Mars Petcare, organizacja non-profit Michelson Found Animals oraz RG/A Ventures - amerykański fundusz VC.

- Co roku do programu wybieranych jest 6 startupów spośród aplikacji nadesłanych z całego świata. Dla hiPets fakt, że zostaliśmy wybrani po wielu etapach rekrutacji, to podwójny sukces. Po pierwsze jest to branżowe „Tak! To, co budujecie jest unikalne na skalę światową i idziecie w dobrym kierunku”. Po drugie jest to niesamowite przyśpieszenie dla rozwoju produktu i rozwoju biznesu międzynarodowo dzięki bliskiej współpracy z globalnymi liderami w swoich kategoriach – mówi Dorota Rymaszewska, CEO hiPets.

HiPets w globalnym programie

Dla hiPets udział w programie to szansa na szybkie, globalne skalowanie. Wspólnie z globalnymi liderami, zespół firmy przez najbliższe dwanaście tygodni intensywnego programu będzie pracować nad przyspieszeniem biznesu i jego rozwojem także poza Polską. Program jest realizowany hybrydowo - część odbędzie się stacjonarnie, w Londynie, część będzie realizowana online.

- W tym roku jesteśmy podekscytowani, że po raz pierwszy pracujemy z grupą ukierunkowaną na dany region - na wczesnych etapach firmy są budowane przez ekosystemy wokół nich, a my możemy głęboko zanurzyć się w europejskim ekosystemie opieki nad zwierzętami domowymi. Wyzwania związane z opieką nad zwierzętami domowymi opierają się na złożoności geograficznej, społecznej i kulturowej; najlepiej mogą je rozwiązać ci, którzy wczuwają się w te problemy. Leap ma na celu wspieranie tych firm, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania na rynek europejski i nie tylko – podsumowuje Rachel Sheppherd – Director of Ventures w Mars Petcare.

HiPets to pierwszy w historii  i jedyny startup z Europy środkowo-wschodniej, który zakwalifikował się do Leap Venture Studio. Mars Petcare oraz RG/A Ventures zainwestują też w spółkę w najbliższej rundzie inwestycyjnej.

W spółkę do tej pory zainwestowały fundusze venture capital: Smok VC, Next Road VC i Level2 oraz aniołowie biznesu.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ