Spółka mPay i Rafał Zaorski nawiążą współpracę. Powstanie stablecoin

Stablecoin z Polski? Czemu nie / Fot. Anete Lusina
Stablecoin z Polski? Czemu nie / Fot. Anete Lusina, Pexels.com
Rafał Zaorski i powiązana z nim spółka Dark Pool One nawiążą współpracę z mPay. Chodzi o umowę emisji stablecoina.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

mPay, Dark Pool One oraz Rafał Zaorski chcą wprowadzić stablecoina oraz zakładkę (portfel kryptowalut) do usług świadczonych przez spółkę w ramach aplikacji mPay. Warto tutaj zauważyć, że Zaorski zasiada w zarządzie Dark Pool One, czyli firmy z segmentu finansów zdecentralizowanych.

Zobacz: Startup

Firmie mPay zależy, aby użytkownicy aplikacji mogli za pomocą stablecoina dokonywać transferów na konta i portfele, w tym płacić za bilety czy dokonywać innych opłat, w jakich pośrednictwo oferuje aplikacja mPay.

Jak czytamy w komunikacie, intencją stron jest rozszerzenie w przyszłości projektu o możliwość przechowywania w aplikacji mPay kryptowalut innych niż stablecoin, zakupionych przez użytkowników. Na razie nie ma jednak więcej szczegółów.

Inspiracje: Rafał Brzoska

Spółka zobowiązuje się także do aktywnego działania w zakresie wdrożenia projektu w aplikacji mPay, w szczególności poprzez współpracę z inwestorami.

– Naszym celem biznesowym jest ułatwienie przeciętnemu Polakowi poruszania się w świecie kryptowalut, tak aby mógł z jednej strony bezpiecznie przechowywać swoje zasoby krypto, a z drugiej w łatwy i szybki sposób dokonywać transakcji, bez konieczności korzystania z wielu różnych giełd – mówi Tomasz Piwoński, założyciel spółki Dark Pool One.