SpeedUp Group z nową inwestycją. GetHenry usprawni pracę kurierów i firm logistycznych

GetHenry
GetHenry, fot. materiały prasowe
Berlińska spółka GetHenry dostarcza kurierom i firmom logistycznym kompleksowe rozwiązanie z zakresu mobilności wykorzystywane w systemie last mile delivery. Zespół pozyskał w rundzie seed 17,4 mln dol. (16,5 mln euro), które przeznaczy na rozwój swojej działalności w Europie. Wśród inwestorów znalazł się polski fundusz SpeedUp Energy Innovation powered by PGE.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Usługa abonamentowa GetHenry zajmuje się wszystkim związanym z procesem dostawy: od produkcji i finansowania wysokiej klasy rowerów elektrycznych, po usługi serwisowe na żądanie świadczone przez zespół wysoko wykwalifikowanych mechaników, a także obsługę łańcucha dostaw części naprawczych. - Doświadczenie, zdobyte podczas obsługi klientów w 50 miastach, takich jak Rzym, Paryż, Berlin i Wiedeń, gwarantuje współpracującym z nami firmom dostawczym rozwiązanie dopasowane do ich potrzeb. Nie tylko mogą one polegać na rowerach, które pomagają im w dostawach przez 365 dni w roku, ale także mają zapewnione pełne wsparcie techniczne. Dzieje się tak dzięki specjalnie opracowanemu oprogramowaniu dostarczającemu dane w czasie rzeczywistym, które służą do śledzenia, optymalizacji i przewidywania użyteczności naszej floty rowerów elektrycznych. Dodatkowo nasz zespół inżynierów i mechaników w razie potrzeby jest gotów świadczyć najwyższej jakości usługi naprawcze - opisuje działalność Luis Orsini-Rosenberg, CEO GetHenry. I dodaje: - Jedną z kluczowych zalet firmy jest okres sprawności pojazdów. W każdym momencie średnio ponad 90 proc. pojazdów floty GetHenry jest dostępnych do użytku dla wszystkich klientów.

Rynek dostaw na żądanie odznacza się dynamicznym wzrostem, a w samym 2021 roku jego wartość przekroczyła 151 mld dol. Berliński startup w ostatnich kilkunastu miesiącach odnotowuje ogromny wzrost popytu na swoje usługi, co skutkuje dziesiątkami nowych klientów. W ubiegłym roku GetHenry umożliwił swoim klientom 3 mln dostaw i rozpoczął działalność operacyjną w 29 nowych miastach, w tym m.in. we Włoszech oraz Austrii. W wyniku wzrostu zainteresowania rozwiązaniem firma zwiększyła swój zespół z 5 do 80 pracowników i cały czas poszukuje nowych talentów.

W 2022 roku część pozyskanego kapitału zostanie przeznaczona na powiększenie floty własnych rowerów do liczby 10 tys. sztuk, dzięki czemu spółka będzie mogła dynamiczniej skalować działalność na nowych rynkach.

Startup założony przez Luisa Orsini-Rosenberg oraz Nikodemusa Seilerna działa w Niemczech, Austrii, Włoszech i Francji, a z jego usług korzystają takie firmy jak Gorillas, Flink oraz Just Eat Takeaway.com. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy GetHenry planuje rozszerzyć swoją działalność o rynki hiszpański, holenderski, a w dalszej perspektywie także o rynek brytyjski. - Aktualna sytuacja na rynku wydaje się być wręcz idealna do skalowania biznesów takich jak GetHenry. Coraz większą popularność zyskuje dostawa artykułów spożywczych na żądanie. Z drugiej strony firmy logistyczne i dostawcy zdają sobie sprawę z konieczności wykorzystania elektrycznych środków transportu w celu zmniejszenia kosztów działalności operacyjnej, a także zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i w rezultacie dostosowanie się do narzucanych norm emisyjnych - komentuje Bartek Gola, Partner Generalny SpeedUp Energy Innovation.

Runda finansowania opiewająca na kwotę 17,4 mln dol. została przeprowadzona przez LocalGlobe, przy udziale SpeedUp Energy Innovation, Visionaries Club, APX, Founder Collective, EnBW New Ventures, GreenPoint Partners oraz Third Sphere. W rundzie uczestniczyli również aniołowie biznesu, w tym dyrektor generalny Voi Fredrik Hjelm, były dyrektor operacyjny Tier Roger Hassan oraz dyrektor generalny Everphone Jan Dzulko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ