Sławomir Mentzen rozkręca biznes. Jego kancelaria zarobiła ponad 21 mln zł

Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen / Fot. Shutterstock
Kancelaria Mentzen sp z o.o. – wspierająca klientów w doradztwie podatkowym, prawnym i obsłudze księgowej – zwiększyła swoje przychody o 28 proc. r/r. Wzrost biznesu firmy opiera się m.in. na modelu subskrypcyjnym, który daje dostęp małym i średnim firmom do profesjonalnego doradztwa podatkowego i prawnego. Obecnie kancelaria zatrudnia prawie 120 osób i - jak przekonują jej przedstawiciele - jest jedną z największych, niezależnych firm tego typu w Polsce.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kancelaria Mentzen to firma doradcza, która w ciągu kilku lat wypracowała pozycję czołowego doradcy dla polskich przedsiębiorców. - Dzisiaj jesteśmy naprawdę dużą i doświadczoną firmą z ponad setką specjalistów i tysiącami zadowolonych klientów, którym zapewniamy stałą opiekę podatkową i prawną. Ponieważ zależy nam na jak najdłuższej współpracy z klientami, a nie na jednorazowych konsultacjach, musimy działać klientocentrycznie. Dzięki przyjętemu modelowi możemy oferować polskim przedsiębiorcom profesjonalne doradztwo budując zaufanie i długoterminowe relacje, a nasze działania mieszczą się w budżecie, który jest dla nich dostępny. Koszt naszej pomocy jest znacznie mniejszy niż uzyskiwane przez klientów oszczędności. Cieszy nas każda złotówka, która zostaje w kieszeni klienta, zamiast trafić na zmarnowanie do państwa – mówi Kamil Wielewicki, wiceprezes zarządu Kancelarii Mentzen.

Kancelaria w latach 2019 i 2020 koncentrowała się na uldze IP BOX przeznaczonej dla branży IT, obsługując w tym czasie prawdopodobnie najwięcej firm korzystających z tej ulgi. W 2021 roku powstała usługa Mentzen+, oferująca nielimitowaną liczbę konsultacji podatkowych a także wiele innych usług podatkowych w modelu subskrypcyjnym. Obecnie Kancelaria świadczy kompleksowe usługi dla szerokiego rynku ze znaczącym naciskiem na doradztwo podatkowe. Wszelkie zmiany w przepisach, m.in. takie jak Nowy Ład, to szansa dla skokowego rozwoju usług spółki.

- Oferujemy doradztwo podatkowe i prawne w najnowocześniejszy sposób w Polsce. Subskrypcja Mentzen+ pozwala na nielimitowane konsultacje prawne i podatkowe. To działa jak Netflix. Klient podaje nam dane swojej karty kredytowej i ma dostęp do takiej ilości konsultacji, jakiej tylko potrzebuje, w zamian za stałą miesięczną opłatę. Nie mamy żadnych okresów wypowiedzenia, nie wiążemy klienta umowami, może zrezygnować z naszych usług kiedy tylko chce. Nie prowadzimy aktywnej sprzedaży, klienci sami do nas trafiają dzięki naszej obecności w Internecie oraz rekomendacjom – wyjaśnia Marta Stempniewska, wiceprezes zarządu Kancelarii Mentzen.

Obecnie Kancelaria świadczy usługi podatkowe, księgowe i doradcze. Plany spółki zakładają poszerzenie oferty o doradztwo biznesowe, marketingowe, pośrednictwo finansowe i pozyskiwanie dotacji.

Sprawdź też: Jeśli nie mieszkania, to co?

Sławomir Mentzen o dalszych planach

- Nasza wizja to miejsce przyszłych wielkich firm. Chcemy pomagać naszym klientom w rozwoju poprzez oferowanie możliwie kompleksowych usług i utrzymywaniu wieloletniej relacji. Będziemy oferować tysiącom naszych klientów dodatkowe usługi w ramach posiadanych przez nich subskrypcji. Możemy pozyskiwać dla nich dotacje, finansowanie, oferować szkolenia, a także doradztwo biznesowe i marketingowe. Żeby rozwinąć firmę nie wystarczy mieć najlepszego księgowego, prawnika i doradcę podatkowego. Potrzeba znaczniej więcej i zamierzamy to naszym klientom dostarczyć, tak by mogli jak najbardziej urosnąć. Moim marzeniem jest zobaczyć na okładce Forbesa twarz naszego klienta, któremu założyliśmy pierwszą spółkę i któremu cały czas towarzyszyliśmy w trakcie budowy wielkiej firmy – podsumowuje Sławomir Mentzen, prezes zarządu Kancelarii. 

Strategia Kancelarii Mentzen zakłada dalszy dynamiczny wzrost biznesu, którego ważnym elementem jest rozbudowany model świadczonych usług subskrypcyjnych i zwiększanie rozpoznawalności wśród nowych odbiorców.

ZOBACZ RÓWNIEŻ