Rząd odmrozi kolejne sektory gospodarki. Trwają przygotowania wytycznych dla branż

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock 81
Ministerstwo Rozwoju szykuje się do wprowadzenia 4. etapu odmrażania gospodarki. W tym celu rozpoczęto konsultacje społeczne z branżami, które wciąż nie mogą normalnie pracować. Prawdopodobny termin otwarcia biznesów to początek czerwca.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Prowadzimy konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki. Zakończyliśmy już rozmowy ws. wytycznych dotyczących funkcjonowania – po odmrożeniu – salonów piercingu i tatuażu oraz solariów - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

Do tej pory przeprowadozno już konsultacje z przedstawicielami właścicieli solariów i salonów tatuażu. W przyszłym tygodniu planowane są rozmowy z branżą transportu okołolotniczego.

- Po ubiegłotygodniowym uruchomieniu branży gastronomicznej i branży beauty, przygotowujemy się do kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki. Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy. W tym celu już od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów – podkreśla wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk.