Rusza nowy fundusz VC. 130 mln złotych na inwestycje w startupy

Założyciele Level2Ventures: Adam Rudowski i Piotr
Założyciele Level2Ventures: Adam Rudowski i Piotr Pawłowski, fot. materiały prasowe
Level2 Ventures to nowy fundusz venture capital, który zaczyna działalność na rynku Europy Centralnej. Podmiot pozyskał 130 mln złotych na inwestycje i zamierza wejść m.in. na polski rynek.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Level2 Ventures zainwestuje ponad 130 mln zł w startupy technologiczne z obszarów AI, Blockchain, rozwiązań autonomicznych, automatyzacji procesów i OZE, na etapach Seed i rundy A. Jednorazowo na inwestycję fundusz zamierza przeznaczać od 250 tys. euro do 1,5 mln euro. Równolegle Level2 będzie realizował trzy ścieżki działań w ramach Development4Startups Program: tworzenie środowiska wspierającego startupy portfelowe, rozwój kompetencji menedżerskich Founderów oraz strukturyzację procesu VC.

– W Level2 Ventures uważamy, że kapitał to tylko pierwszy poziom wsparcia. To, co ma prawdziwą wartość to doświadczenie biznesowe i operacyjne w budowaniu biznesu oraz jego skalowaniu, którym, jako doświadczeni CEO, chcemy się dzielić. Uważamy, że dopiero takie połączenie kapitału oraz silnego wsparcia biznesowego realizowanego w formule partnerskiej współpracy funduszu i startupu pozwala zwiększać szanse na osiągnięcie globalnego sukcesu – mówi Adam Rudowski, założyciel i partner zarządzający Level2 Ventures.

Środki funduszu to w całości kapitał prywatny, pochodzący od założycieli oraz kilku Limited Partners, co pozwala na elastyczne podejście zarówno w zakresie wyboru targetów inwestycyjnych, jak i zarządzania portfelem funduszu.  Strategia funduszu zakłada reinwestycję kapitału pozyskanego z exitów, co w okresie następnych siedmiu lat ma pozwolić osiągnąć pozycję największego funduszu venture w regionie CEE.

Oto ranking startupów. Najlepsze firmy w 2021 roku

Level2 Ventures. Co planuje firma

- Zależy nam na istotnym podniesieniu prawdopodobieństwa sukcesu nie tylko na etapie wyboru startupu, ale szczególnie na etapie budowy jego wartości i skalowania biznesu. Dlatego opracowaliśmy D4S, czyli Development 4Startups Program. Zapewnia on zarówno rozwój kompetencji Founderów jak i elementy wsparcia firmy w obszarach zarządzania, marketingu, sprzedaży, HR oraz szeroko rozumianej operacyjności – wyjaśnia Piotr Pawłowski, partner zarządzający Level2 Ventures.

– Chcemy, aby region CEE, a w szczególności Polska, były kojarzone z innowacjami i nowoczesną technologią. W porównaniu do rynku startupowego w Europie Zachodniej mamy jeszcze bardzo dużo do nadrobienia. Wierzymy, że formuła Level2 Ventures oparta na niestandardowym podejściu i partnerskiej współpracy z Founderami, pozwoli ten cel znacząco przybliżyć – podsumowuje Adam Rudowski.

Założyciele funduszu i partnerzy zarządzający to doświadczeni menedżerowie z branży ICT. Adam Rudowski to założyciel i wieloletni CEO Veracomp, największego dystrybutora VAD w Europie Środkowo-Wschodniej, który w 2020 r. sprzedał spółkę do Exclusive Networks. Piotr Pawłowski od 30 lat związany jest ze spółkami sektora ICT (m.in. AB, Comarch i GTS Poland). Jako CEO w Grupie 3S, przeprowadził firmę od pozycji niedużego regionalnego operatora telco i data center do pozycji ogólnopolskiego lidera rozwiązań ICT. Był również odpowiedzialny za proces sprzedaży i włączenia aktywów 3S do struktur Grupy Play.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY