Revolut wchodzi w wynajem domów. Będzie konkurencja dla Airbnb?

Revolut Homes
Revolut Homes, fot. materiały prasowe
Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta 20 mln klientów, wchodzi na rynek wynajmu domów. Usługa Homes to nowy element oferty turystycznej Revolut Stays, pomoże znaleźć i wynająć jeden z setek tysięcy gotowych do zamieszkania domów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wynajem domu może być alternatywą dla osób wyjeżdżających na wakacje całą rodziną lub w większym gronie znajomych, planujących rodzinne uroczystości poza miejscem zamieszkania lub wyjeżdżających wraz z bliskimi na zagraniczny kontrakt. Usługa jest dostępna dla klientów z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Standardem przy rezerwacjach hoteli i noclegów w Revolut Stays jest natychmiastowy cashback (moneyback) i usługa Homes nie jest wyjątkiem. Klienci, opłacając wynajem domu, mogą liczyć na zwrot do 4 proc. kwoty zapłaty (najwyższy cashback wypłacany jest w planie Metal).

Revolut policzył niedawno, że przelał klientom już łącznie ok. 10 mln zł cashbacku z tytułu rezerwacji przez funkcję Stays, w tym ok. 400 tys. zł klientom z Polski. Biorąc pod uwagę średni wydatek na pobyt, kwota cashbacku wynosiła ok. 43 funtów (227 zł). Teraz, fintech zacznie wypłacać cashback przy okazji rezerwacji domów.

Funkcja Stays oferuje zarówno atrakcyjne ceny, bez opłaty rezerwacyjnej, jak i możliwość odroczenia płatności i uregulowania jej w obiekcie (BNPL). Turystom w trasie przydają się też atrakcyjne kursy walut, karty kredytowe z cashbackiem, ubezpieczenia podróżne (w planach Premium i Metal), automatyczne dzielenie rachunków i sejfy grupowe, dla podróżujących w grupie.

Sprawdź też: Faktura bez VAT - na czym polega i kiedy ją wystawiamy?

Wynajem domów w aplikacji jest prosty. Klienci, po wejściu do platformy Stays - przez ekran główny lub sekcję Centrum (Hub), wybierają termin i lokalizację. Następnie, mogą zapoznać się z dostępnymi ofertami domów na wynajem przez wyszukiwarkę Homes. Opcje filtrów obejmują m.in. domy przyjazne zwierzętom, lub posiadające stanowisko do pracy zdalnej. 

- Rynek turystyczny zmienia się dynamicznie podążając w ślad za budżetem i potrzebami klientów. Od końca pandemii obserwujemy zwiększoną mobilność klientów, którzy gotowi są testować nowe rozwiązania. W cenie są oferty tanie i dopasowane do specyfiki wyjazdu. Dlatego, poszerzamy ofertę - prócz hoteli, apartamentów i hosteli, klienci będą mogli wybierać spośród setek tysięcy prywatnych domów na wynajem - komentuje Christopher Guttridge, General Manager, Lifestyle Products w Revolut.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY