Qemetica (Ciech) inwestuje w amerykański startup Maxterial. Spółka pozyskała ok. 8 mln dolarów

Atieh (Amy) Haghdoost i dr Mehdi Kargar
Atieh (Amy) Haghdoost i dr Mehdi Kargar – założyciele Maxterial /Żródło: Breakout Ventures (Medium)
Maxterial, firma technologiczna zajmująca się pionierskimi osiągnięciami w dziedzinie materiałoznawstwa, w tym komercjalizacją zaawansowanych powłok, ogłosiła pomyślne zamknięcie rundy finansowania serii A, pozyskując prawie 8 milionów dolarów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Maxterial, któremu przewodzą CEO dr Mehdi Kargara i dyrektorka ds. technologii – dr Amy Haghdoost, działa w branży materiałoznawstwa od prawie dekady. 

Jak spółka spożytkuje finansowanie? 

Runda finansowania serii A była prowadzona przez Helios Climate Ventures, z udziałem globalnej korporacji QEMETICA (dawniej Ciech) i Mott Corporation. Pozyskany kapitał ten umożliwi Maxterial przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych, w tym testów na dużą skalę, rozszerzenie produktów i skalowanie działalności w Ameryce Północnej i Europie.

– Cieszymy się, że do tej pory udało nam się pozyskać finansowanie, co odzwierciedla zaufanie inwestorów do naszej wizji, naszych unikalnych strategii wejścia na rynek i transformacyjnego potencjału naszej technologii - powiedział dr Mehdi Kargar, dyrektor generalny Maxterial – Ta skalowalna platforma pasuje do wielu rynków, które pilnie potrzebują dynamicznych, zrównoważonych rozwiązań. Finansowanie serii A umożliwia nam napędzanie transformacyjnego wzrostu w wielu branżach.

Czym dokładnie zajmuje się Maxterial?

Maxterial oferuje rozwiązanie, które jest bezpieczne i przyjazne dla środowiska; zastępuje szkodliwe i nieefektywne energetycznie procesy wykorzystujące silnie trujący, twardy chrom sześciowartościowy (H-Chrome). Technologia może chronić przed zużyciem, wysoką temperaturą i korozją, zmniejszać ślad węglowy i eliminować toksyczne materiały. Spółka pomaga w ten sposób innym startupom zajmującym się materiałoznawstwem, które mają trudności z przyciągnięciem inwestycji. 

Maxterial ma już sukcesy

Maxterial zyskał już znaczną popularność. Trwające testy w Europie i Ameryce Północnej przyciągają pierwszych użytkowników. 

– Postanowiliśmy stworzyć firmę, która zapewnia wyjątkową technologię i wyjątkowe zyski. W miarę jak przyspieszamy naszą realizację, chcemy dzielić się naszymi spostrzeżeniami i wiedzą z innymi przedsiębiorcami, liderami branży i inwestorami zainteresowanymi wprowadzaniem pozytywnych zmian – podsumowuje dr Kargar.

Sprawdź także: Jak pozyskać pierwsze finansowanie na startup?


ZOBACZ RÓWNIEŻ