Producent bioopakowań rozwija się pod Łodzią

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe 82
Pulpack, producent ekologicznych opakowań wykonanych z pulpy tekturowej, wynajął blisko 10 800 mkw. powierzchni magazynowej w Segro Business Park Łódź.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 

Pulpack, producent ekologicznych opakowań wykonanych z pulpy tekturowej, wynajął blisko 10 800 mkw. powierzchni magazynowej w Segro Business Park Łódź. 

Pulpack to niemiecki producent ekologicznych opakowań z biodegradowalnych, przyjaznych dla środowiska surowców makulaturowych w 100 procentach pochodzących z recyklingu. Swoją polityką firma wspiera gospodarkę obiegu zamkniętego, której ideą jest przetwarzanie odpadów w nowe produkty.

W obiekcie dodatkowo zamontowano instalacje nawiewowo-wywiewne oraz stację transformatorową zwiększającą moc linii technologii produkcji opakowań. 

– Decyzja o wynajmie powierzchni magazynowej w Segro Business Park Łódź była dla nas kluczowa między innymi ze względu na strategiczną lokalizację, która pozwala nam na sprawną logistykę na terenie Polski, Niemiec i Czech – mówi Sebastian Żywczak, dyrektor zarządzający Pulpack. 

W magazynie Pulpack zatrudnionych jest obecnie 50 pracowników, a w związku z dużym popytem na opakowania powstające zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, firma spodziewa się zwiększenia zatrudnienia do ponad 100 pracowników w ciągu najbliższych czterech lat. Klientami, do których trafiają produkty, są głównie wysoce wyspecjalizowani producenci gotowych wyrobów, którzy wymagają dostarczenia doskonałych rozwiązań opakowaniowych. Największym klientem Pulpack w Łodzi jest jedna z wiodących marek komputerowych, która koncentruje się na wdrażaniu do swojej firmy opakowań powstających w sposób zrównoważony. 

– Cieszymy się, że Pulpack zdecydował się na wynajem powierzchni magazynowej w naszym parku biznesowym w Łodzi, tym bardziej, że  jest to firma, którą, podobnie jak Segro, wyróżnia troska o środowisko naturalne. Jesteśmy przekonani, że Segro Business Park Łódź spełni oczekiwania naszego klienta – doskonała lokalizacja parku, w pobliżu autostrady A2 umożliwi firmie efektywną logistykę na terenie Polski oraz Europy – mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny Segro. 

Segro Business Park Łódź to park magazynowy zlokalizowany w bliskiej odległości od centrum Łodzi. Magazyny znajdują się w odległości 23 km od odcinka autostrady A2 relacji Warszawa-Poznań-Berlin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ