Premier: Zmienimy zasady tarczy finansowej PFR

Fot:Krystian Maj/KPRM
Fot:Krystian Maj/KPRM
Jak zadeklarował premier, Mateusz Morawiecki, firmy, które skorzystały z rozwiązań oferowanych przez tarcze antykryzysowe, w tym tarczy finansowej, będą mogły liczyć na wsparcie ze strony rządu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Była to odpowiedź na pytanie o firmy, które skorzystały z rozwiązań oferowanych przez tarczę finansową PFR i teraz ich działalność musi być ograniczona lub całkowicie zamknięta. - Chcemy przetrwać przedsiębiorcom ten trudny okres. Będziemy zmieniali warunki tarczy finansowej - powiedział Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, ewentualne zawieszenie działalności prowadzonej przez przedsiębiorcę, który uzyskał wsparcie w ramach tarczy finansowej PFR, oznacza obecnie konieczność zwrotu wszystkich środków. Jak zadeklarował Mateusz Morawiecki, niebawem można spodziewać się zmian w zasadach przyznawania finansowania. Ma to być "wyjście naprzeciw" potrzeb tych firm. 

Obecnie nieznane są szczegóły rozwiązań ani konkretna data przedstawienia propozycji ze strony rządu. Oprócz powyższych nowości premier odniósł się do przygotowywanej tarczy branżowej dla firm dotkniętych przez obecną falę pandemii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ