Nowe Porsche Panamera za 76 000 zł. "Przepraszamy za błąd"

Porsche Panamera / Fot. Materiały producenta
Porsche Panamera / Fot. Materiały producenta
Przedstawiciel Porsche AG w Chinach zamieścił w internecie reklamę najnowszej Panamery. Cena: 18 000 dol.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Uwaga: Porsche Panamera za 18 000 dol. (ok. 76 000 zł) na reklamie online u przedstawiciela marki w Chinach. Taka cena sprawiła, że bardzo szybko pojawiło się mnóstwo zainteresowanych. 

Kierowcy marzący o odrobinie luksusu myśleli, że to ich szczęśliwy dzień. Dealer oferował samochód za ok. jednej ósmej rzeczywistej ceny początkowej. 

Sprawdź: Maseczki w pracy

Setki osób wpłaciło natychmiast opłaty rezerwacyjne w wysokości ok. 140 dol., a także wysłało wiadomości, że bardzo chce otrzymać samochód tak szybko, jak to możliwe.  

Porsche w krótkim czasie zorientowało się w sytuacji. Firma poinformowała, że dealer w północnym mieście Yinchuan udostępnił informacje zawierające poważny błąd w podanej cenie detalicznej. Bardzo poważny. 

Oczywiście klienci natychmiast okazali swoje niezadowolenie w social mediach, szczególnie na platformie Weibo. 

Chiny to największy rynek dla Porsche

Sprzedawca usunął nieprawidłowe informacje, natomiast Porsche, aby jednak nieco osłodzić sytuację klientom i fanom, zdradziło, że wynegocjowało bardzo korzystne warunki dla osoby, która jako pierwsza złożyła rezerwację. To pewnie atrakcyjna zniżka na Panamerę, ale firma nie chciała ujawnić szczegółów. 

Dodatkowo Porsche skontaktowało się ze wszystkimi osobami, które dokonały rezerwacji, aby przeprosić i wyjaśnić sytuację. Oczywiście firma zwróci też opłaty rezerwacyjne - w ciągu 48 godz. 

Zobacz: Elizabeth Holmes

Choć Porsche kojarzy się raczej z rynkiem europejskim, w rzeczywistości w pierwszej połowie 2022 r. sprzedaż w Chinach wynosiła 6,2 mld dol. Chiny są obecnie największym rynkiem dla marki słynącej z 911-stki. We wspomnianym okresie aż 46 664 pojazdów sprzedano w Chinach, co stanowi ok. 30% światowej sprzedaży Porsche.