Polski startup dołączył do Global Entrepreneur Programme. Brytyjczycy pomogą w rozwoju [TYLKO U NAS]

Startup Nais wspiera motywacje pracowników
Startup Nais wspiera motywacje pracowników, fot. Adobe Stock
Nais, polski startup, który stworzył zaawansowany system do zarządzania pracownikami, zakwalifikował się do brytyjskiego programu Global Entrepreneur Programme. Jego celem jest wsparcie ambitnych startupów w ich rozwoju. Do tej pory dołączyło do niego 26 firm z Polski.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Global Entrepreneur Programme to brytyjski program rządowy venture capital, którego celem jest tworzenie globalnych firm ze startupów, dla których brytyjski rynek staje się strategiczną siedzibą główną i bazą ekspansji międzynarodowej. GEP zostało założony w 2003 roku przez UK Trade & Investment.

Do tej pory do programu zakwalifikowało się 26 firm z Polski, z czego 20 w ciągu ostatnich 5 lat. Pod koniec marca dołączył do nich startup Nais. - To bardzo duże wyróżnienie i uznanie dla nas jako polskiego startupu - komentuje Iwona Grochowska, CEO w Nais.

Szukasz pomysłu na biznes? Oto 25 prostych rozwiązań

Nais. Firma z zagranicznym wsparciem

Wraz z dołączeniem do programu GEP na rynek brytyjski powołana została spółka Nais.co (z siedzibą w Londynie), której prezesem został Tomasz Józefacki. Odpowiada on za międzynarodową ekspansję firmy. Z kolei za rozwój Nais w Polsce będzie odpowiadała Iwona Grochowska.

GEP oferuje mentoring i wsparcie biznesowe dla założycieli spoza Wielkiej Brytanii - w założeniu, rozwoju i skalowaniu działalności. Wsparcie jest bezpłatne i obejmuje m.in. pomoc w rozpoczęciu działalności biznesowej w Wielkiej Brytanii; mentoring doświadczonych przedsiębiorców; pomoc w opracowaniu biznesplanów; networking, w tym kontakty z inwestorami;  doradztwo dotyczące rozwoju na arenie międzynarodowej. 

Polska firma trafiła pod opiekę Olivii Sibony. To m.in. wiceprzewodnicząca londyńskiej organizacji Women in CleanTech oraz członek zarządu UCL FastForward 2030. W 2019 roku znalazła się na liście 10 najlepszych brytyjskich przedsiębiorczyń.

Jak tłumaczy Iwona Grochowska, udział w Global Entrepreneur Programme to nie jedyny sukces startupu w ostatnim czasie. Firma dołączyła także do programu Microsoft for Startups na zaproszenie samego Microsoftu. Amerykański gigant w dodatku wsparł Nais kwotą 120 tys. dolarów na rozwój technologii.

Głównym celem Microsoft for Startups jest integracja usług i danych z chmurą Microsoft Azure, która zapewnia bezpieczeństwo danych użytkownikom. Korzysta z niej m.in. odpowiednik polskiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Wielkiej Brytanii, czyli National Health Service (NHS).

- Należymy także do EYnovation, sama spółka E&Y uznała, że jesteśmy bardzo innowacyjnym rozwiązaniem dla firm na polu budowania relacji z pracownikami, ich zaangażowania i satysfakcji i wspiera nas w rozwoju - mówi Grochowska. 

Nais. Historia startupu

Startup Nais założyli w 2016 roku: Iwona Grochowska, Tomasz Józefacki i Krzysztof Mikulski. W 2017 roku Nais zaczynał z jednym klientem. W ciągu roku rozwinął się do 100 klientów. Nasza redakcja dostrzegła firmą i opisała jej działalność w 2018 roku (w tekście: "Lubię budować zespoły").

Dziś Nais ma 50 tys. użytkowników i klientów z różnych branż, z firm różnej wielkości, z oddziałami w całej Polsce, ale też za granicą. 

Czym jest Nais?

Nais to aplikacja all-in-one do doceniania i angażowania pracowników. Tu każdy szef może przekazać natychmiastową informację zwrotną, podziękowanie, docenienie czy nagrodę. Dostępne w aplikacje rozwiązanie kudos (ang.) - czyli prestiż, uznanie - pozwala pracownikom doceniać się i dziękować wzajemnie. Można podziękować też przełożonemu. Aplikacja opiera się na modelu SaaS, czyli okresowych płatności za dostęp do systemu.

Jak tłumaczą twórcy aplikacji, Nais służy do nagradzania, motywowania i angażowania pracowników. Pomagamy szefom, menedżerom firm – tych najmniejszych i dużych, które stoją przed wyzwaniem jak skutecznie motywować pracowników -  zatrzymywać ich w firmie na dłużej.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ