Polski LiveKid przejmuje konkurenta w Hiszpanii i zostaje liderem rynku

Jakub Pawelski
Jakub Pawelski, fot. materiały prasowe
LiveKid - wiodąca platforma łącząca rodziców z opiekunami w przedszkolach i żłobkach, ogłasza przejęcie Dinantia - największego konkurenta na rynku hiszpańskim. Tym samym LiveKid staje się liderem w segmencie cyfrowych usług i produktów dla rodziców, przedszkoli i żłobków na kolejnym europejskim rynku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

LiveKid to najchętniej wybierana platforma i aplikacja, która każdego dnia łączy setki tysięcy rodziców i opiekunów, ułatwiając opiekę nad dziećmi w przedszkolach i żłobkach oraz zarządzanie placówkami edukacyjnymi tysiącom dyrektorów. W ciągu zaledwie 10 miesięcy od rundy seed, start-up zanotował ponad 2.5-krotny wzrost przychodów. Teraz przejmuje Dinantia - największego konkurenta w Hiszpanii. W wyniku akwizycji w Polsce powstaje globalny lider cyfrowych usług dla przedszkoli i żłobków oraz największa w Europie platforma do wymiany informacji dla rodziców i opiekunów. Już teraz LiveKid obsługuje miesięcznie ponad 250 tys. użytkowników w Europie i Ameryce Południowej, a wartość transakcji dokonywanych za pośrednictwem platformy to ponad 350 mln zł rocznie.

Transakcja przejęcia Dinantia przeprowadzona została w rzadko spotykanej na tym etapie rozwoju startupów formule “all-cash”, sfinansowanej ze środków z rundy seed, finansowania dłużnego i przy współudziale funduszu DFRI. LiveKid przejął wszystkie udziały w firmie konkurenta. Szacowana wartość transakcji wraz z wykupem końcowym to kilkanaście milionów złotych. Na rynkach hiszpańskojęzycznych LiveKid będzie teraz dostępny pod marką Dinantia.

LiveKid przyspiesza i ma apetyt na więcej

- Przyglądaliśmy się wielu firmom na rynku hiszpańskim. O zakupie Dinantia zadecydowało kilka czynników: wielkość firmy, rozbudowana baza klientów, niski churn, zdrowa rentowność i zyskowność naszego dotychczasowego konkurenta - wyjaśnia Jakub Pawelski, założyciel i CEO LiveKid. I dodaje: - To trzecie przejęcie, którego dokonaliśmy w ciągu niespełna dwóch lat, zamykając transakcję w rekordowym tempie 5 miesięcy. Kolejne akwizycje wkrótce.

Przejęcie hiszpańskiego gracza to kolejny ważny krok w rozwoju LiveKid, po zeszłorocznej rundzie 9 mln zł w 2021 r. oraz po przejęciu w 2020 r. polsko-kanadyjskiego Baby Managera - mobilnego dziennika dziecka oraz Przedszkolowo.pl - największej bazy przedszkoli w Polsce. Firma aktualnie skupia się na działaniach, które mają ugruntować jej pozycję lidera na rynku hiszpańskim po przejęciu konkurencji. W perspektywie kolejnych miesięcy LiveKid planuje dalszą ekspansję i podbój rynku w Meksyku, gdzie ma już pierwszych klientów. W planach firma ma kolejne akwizycje.

- Jesteśmy rentowną organizacją, więc nie myśleliśmy o kolejnych rundach w najbliższym czasie. Po przeprowadzeniu przejęcia w Hiszpanii, widzimy spory potencjał do dalszych działań. Nie wykluczamy więc kolejnych rund, rozglądamy się aktualnie za odpowiednim partnerem finansowym, z którym będziemy mogli odważnie myśleć o skonsolidowaniu całego rynku europejskiego - podsumowuje Jakub Pawelski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ