Fundusz Januarego Ciszewskiego inwestuje w PLANTALUX. Firma rozwija projekt komputera klimatycznego

PLANTALUX
PLANTALUX, Źródło: Plantalux
Kierowany przez Januarego Ciszewskiego, przedsiębiorcę i inwestora giełdowego, fundusz JR HOLDING ASI S.A. dokonał kolejnej inwestycji. Za 5,4 mln zł JR HOLDING obejmie udziały stanowiące docelowo 15 proc. kapitału zakładowego PLANTALUX. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na realizację projektów rozwojowych spółki. Jest to pierwsza zrealizowana w nowym roku inwestycja.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

PLANTALUX zajmuje się zaawansowaną technologią wspomagania wzrostu roślin w ściśle kontrolowanym środowisku (szklarnie, farmy indoor). Głównymi produktami przedsiębiorstwa są zaawansowane lampy LED oraz systemy sterowania. Odbiorcami produktów spółki są szklarnie oraz farmy indoor (w tym farmy wertykalne). Produkty PLANTALUX obecne są w wielu krajach, m.in. Kazachstan (szklarnie), Szwajcaria, USA, Macedonia Północna (farmy indoor). Spółka w ubiegłym roku uruchomiła własne laboratorium fotometryczne oraz centrum badawczo rozwojowe typu indoor gdzie nieustannie prowadzone są prace nad nowymi produktami.

- Pozyskanie inwestora pozwoli nam na umocnienie pozycji na aktualnie obsługiwanych rynkach oraz wejście na nowe i bardzo perspektywiczne. Na styczniowych Targach Sadownictwa i Warzywnictwa planujemy pokazać nasza nową serię lamp LED do doświetlania roślin w uprawach szklarniowych oraz komputer klimatyczny, który znajdzie się w naszej ofercie od I kwartału 2022 roku – deklaruje Jakub Lachowski, dyrektor zarządzający PLANTALUX.

Dzięki pozyskanemu finansowaniu, w najbliższych trzech latach spółka planuje przede wszystkim zwiększenie obecności na rynkach na których już prowadzi sprzedaż oraz wejście na nowe rynki tj. Rosja (szklarnie), Grecja (farmy indoor, szklarnie, hybrydy) czy Niderlandy (szklarnie). Ten ostatni kraj jest szczególnie istotny ze względów wizerunkowych, bowiem Niderlandy są kolebką upraw szklarniowych. Inwestycja będzie realizowana w czterech transzach pod warunkiem realizowania przez PLANTALUX założonych celów.

- PLANTALUX jest kolejną naszą inwestycją, w której pokładamy duże nadzieje. Jest to spółka oferująca innowacyjne, wysokospecjalizowane, produkty i cały czas prowadząca badania w celu rozwoju oferty. Ważne dla nas jest, że jej produkty są już zweryfikowane na rynku i realizacje spółki są duże, jak np. ok. 5500 lamp LED zainstalowanych ostatnio w Kazachstanie – dodaje January Ciszewski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ