Nowość na rynku: Żabka wprowadza "wyspy" w centrach handlowych

Nowość na rynku: Żabka wprowadza "wyspy" w centrach handlowych
Fot. shutterstock.
Popularne "wyspy" czyli punkty sprzedaży w otwartej przestrzeni galerii handlowych zostaną wzbogacone o sklepy Żabki w wersji mikro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W dynamicznie rozwijającym się sektorze handlu detalicznego, Żabka Polska wprowadza niecodzienne podejście do lokalizacji swoich placówek. Sieć, znana z prowadzenia sklepów osiedlowych, zdecydowała się na ekspansję w centrach handlowych poprzez uruchomienie formatu „wysp handlowych”. Firma spodziewa się, że ten krok może przynieść jej wiele korzyści.

Nowość na rynku: Żabka wprowadza "wyspy" w centrach handlowych

Żabka Polska, która do tej pory otwierała przeważnie sklepy osiedlowe teraz stawia na większą obecność w przestrzeniach handlowych. Nowy koncept żabkowych "wysp" już zyskał swoje miejsce w kilku polskich miastach, w tym w Poznaniu, Opolu, Warszawie, a ostatnio w Manufakturze w Łodzi. To zmiana, która podkreśla adaptacyjne podejście sieci do zmieniających się trendów rynkowych - relacjonuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Dokąd w 2024 r.? 10 nowych destynacji dla twojej firmy

Wyspy handlowe Żabki konkurencją dla kawiarni

Nowo otwarte wyspy handlowe Żabki oferują ograniczony, ale precyzyjnie dobrany asortyment produktów "na wyciągnięcie ręki". Znajdują się tam popularne przekąski, jak kawa, hot-dogi, kanapki Tomcio Paluch, soki i lemoniady Wycisk. Co istotne, Żabka Polska planuje dalszy rozwój oferty Żabka Cafe, kładąc szczególny nacisk na ciepłe przekąski i gorące napoje. Co ciekawe pomysł Żabki spotyka się z dobrym odbiorem klientów - nic dziwnego, gdyż ceny Żabki Cafe są konkurencyjne wobec oferty popularnych sieci kawiarni, które można spotkać w galeriach handlowych. Choć trudno porównywać ofertę Starbucksa do Żabki Cafe - to ta druga opcja znajduje zwolenników wśród osób, które chcą zaoszczędzić. 

Franczyzobiorcy przybywajcie!

Lokalizacja wysp handlowych Żabki, często w bezpośrednim sąsiedztwie kas hipermarketów, pokazuje, że nowy format niekoniecznie musi konkurować z większymi sklepami spożywczymi. Wręcz przeciwnie, może stanowić uzupełnienie oferty, oferując klientom szybkie i wygodne zaspokojenie potrzeb w trakcie robienia większych zakupów. 

Żabka Polska wyraża nadzieję, że nowy koncept przyciągnie nowych franczyzobiorców, otwierając przed nimi możliwości rozwoju lokalnego biznesu. Wyspy handlowe w galeriach handlowych są nie tylko odpowiedzią na potrzeby konsumentów, ale także pewnego rodzaju reklamą sieci, która chce przyciągać jak najwięcej franczyzobiorców.

Kiedy founder potrzebuje skrzydeł. Rola aniołów biznesu w rozwoju startupów

Żabka znana z innowacji 

Żabka, z siecią liczącą obecnie ponad 10 000 sklepów w różnych formatach, kontynuuje swoją strategię dywersyfikacji. Oprócz sklepów osiedlowych posiada placówki na stacjach paliw, w biurowcach, czy w punktach bezobsługowych Żabka NANO. Dodatkowo firma rozwija również swoją obecność poprzez maszyny vendingowe (automaty z produktami). Taki szeroki zakres działalności świadczy o elastyczności i innowacyjności marki na rynku detalicznym.

Debiut wysp handlowych Żabki w centrach handlowych to ciekawy krok w kierunku innowacji w branży detalicznej. Nowy format, który łączy wygodę szybkich zakupów z dostępnością popularnych produktów ma szansę przyjąć się na stałe.