Desktop czy laptop

fot. mat. prasowe fot. mat. prasowe
Komputery stacjonarne to przeżytek – wieszczono jeszcze niedawno, zachwalając do biur superlekkie przenośne laptopy. Dziś coraz bardziej docenia się w pracy desktopy – bo sprawdzone, wydajne, wygodne. Podpowiadamy, który komputer wybrać, by jak najbardz

Komputery stacjonarne to przeżytek  – wieszczono jeszcze niedawno, zachwalając do biur superlekkie przenośne laptopy.  Dziś coraz bardziej docenia się w pracy desktopy – bo sprawdzone, wydajne, wygodne. Podpowiadamy, który komputer wybrać, by jak najbardziej odpowiadał naszym potrzebom.

Komu potrzebny jeszcze komputer przymocowany na stałe do biurka? To pytanie wcale nie jest retoryczne. W wielu sytuacjach  desktop sprawdzi się bowiem o wiele lepiej niż laptop. 

Po pierwsze: wydajność

Więcej i szybciej za tę samą cenę. Wydajność to jedna z ważnych cech komputerów stacjonarnych w porównaniu z przenośnymi. Pozornie ta sama część w komputerze przenośnym i stacjonarnym to w rzeczywistości element o zupełnie innych parametrach. Przykładem może być choćby procesor Intel i7 7700HQ stosowany w przenośnych komputerach oraz i7 7700K z desktopów. Ten drugi jest zdecydowanie szybszy, nawet  o 30 proc., mimo bardzo podobnego oznaczenia. Bywa to mylące dla nabywców sprzętu komputerowego. Pamiętajmy, że nazwy poszczególnych podzespołów, np. układów graficznych, mogą brzmieć podobnie, ale w rzeczywistości to zupełnie inne części.

– Wybór sprzętu zależy tak naprawdę od specyfiki stanowiska i tego, w jaki sposób komputer będzie wykorzystywany – podkreśla Luiza Dzienkiewicz-Kobus, menedżer marketingu w HP. – Inny typ desktopa potrzebny jest do typowych zadań biurowych, a inny do pracy w studiu...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji