Nowa inwestycja przemysłowa w Grudziądzu

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe 38
Dekpol zakończył budowę hali produkcyjnej w systemie BTS o powierzchni użytkowej około 10 tys. mkw. Inwestycja dla firmy Kitron powstała w Grudziądzu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Dekpol zakończył budowę hali produkcyjnej w systemie BTS o powierzchni użytkowej około 10 tys. mkw. Inwestycja dla firmy Kitron powstała w Grudziądzu.

Projekt obejmował budowę hali produkcyjnej z zapleczem socjalno-biurowym. Obiekt został wyposażony w instalacje i rozwiązania dedykowane do tego rodzaju działalności. Liczy łącznie około 10 tys. mkw. powierzchni użytkowej i został wybudowany na zlecenie firmy Panattoni. Jest to jednocześnie już szósta hala zrealizowana dla tego inwestora w ramach usług generalnego wykonawstwa. 

- Oddajemy do użytkowania kolejny gotowy projekt wykonany dla Panattoni. Stała współpraca potwierdza, że inwestor docenia nasze kompetencje oraz jakość realizacji powierzanych nam inwestycji - powiedział Michał Skowron, wiceprezes zarządu Dekpol.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w systemie BTS (build-to-suit) i jest dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. W szczególności wzmocniona musiała zostać konstrukcja hali ze względu na zastosowanie dodatkowych instalacji. Obiekt został bowiem wyposażony w siedem central wentylacyjnych umieszczonych na dachu. W ten sposób rozbudowane zostały instalacje HVAC obejmujące  klimatyzację z kontrolą wilgotności na hali. Dodatkowo zastosowano posadzkę żywiczną ESD, rozbudowaną siatkę koryt kablowych na hali dostosowaną pod produkcję. Przygotowane zostały również pomieszczenia EX (strefa zagrożenia wybuchem). W projekcie uwzględniona została budowa instalacji sprężonego powietrza oraz próżni, jak również wybudowano pomieszczenie suszarni z dopuszczalną temperaturą 75 stopni wewnątrz. 

Dekpol specjalizuje się w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych. Na koniec 2018 roku Grupa realizowała kontrakty dla podmiotów zewnętrznych o łącznej umownej wartości ponad 637 mln zł netto. W pierwszym kwartale br. wartość kontraktów dla podmiotów zewnętrznych wzrosła w ujęciu r./r o 46proc.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ