Nintendo Switch 2 jednak później niż oczekiwano

Nintendo Switch 2 jednak później niż oczekiwano
Nintendo informuje wydawców gier, że premiera konsoli nowej generacji zostanie opóźniona do pierwszych miesięcy 2025 roku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przenośna konsola do gier Nintendo Switch 2 miała trafić na rynek jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w jego drugiej połowie. Teraz jednak kilku wydawców z sektora gamingowego, którzy proszą o zachowanie anonimowości, powiedziało, że Switch 2 trafi na rynek później. Bloomberg, powołując się na wspomnianych wydawców, poinformował, że premiera nowej konsoli planowana jest na początek 2025 r.

Niektórzy wydawcy pracują już nad tytułami dla Switcha 2. Szykowali się na premierę urządzenia, więc nic dziwnego, że są w kontakcie z Nintendo. Firma z kolei poinformowała ich, że nie powinni spodziewać się nowej wersji konsoli wcześniej niż na początku 2025 r. Bardzo możliwe, że będzie to dopiero marzec.

Oznacza to, że następna konsola ominie kluczowy okres zakupów świątecznych, który zazwyczaj jest idealnym momentem na debiut tego typu urządzeń.

Nintendo Switch ma już 7 lat

Obecna generacja konsoli ma już 7 lat, czyli dość sporo, jak na sprzęt do gier. Sprzedała się w ponad 139 milionach egzemplarzy i dostarczyła kilka światowych hitów, takich jak dwie nagrodzone gry z serii Legend of Zelda oraz Mario Kart 8 Deluxe, które sprzedało się w ponad 60 milionach kopii.

Firma Nintendo z Kioto ma stosunkowo skromny zestaw gier przygotowanych na Switcha na ten rok, co analityk z Tokio, Serkan Toto, postrzega jako znak, że wstrzymuje swoje największe hity na konsolę następnej generacji.

— Nintendo prawdopodobnie będzie miało dość suche portfolio w tym roku — powiedział Toto. —Firma będzie próbowała zachować hity na następną konsolę, więc 2024 rok może przynieść więcej remake'ów starych hitów Nintendo. W każdym razie, bez nowego urządzenia rok 2024 będzie dużo trudniejszy dla Nintendo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ