Nie tylko ChatGPT. Ernie Bot ma już 100 mln użytkowników

Nie tylko ChatGPT. Ernie Bot ma już 100 mln użytkowników
Baidu, czyli "chiński Google", pochwalił się wynikami. Jego AI ma już ponad 100 mln użytkowników.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Ernie Bot to sztuczna inteligencja rywalizująca z ChatGPT. Rozwiązanie opracowane przez chińskiego Baidu ma już sporo użytkowników. Po ogłoszeniu, że udało przekroczyć się 100 mln osób, akcje spółki wzrosły o 3,5%.

Haifeng Wang, główny inżynier technologii Baidu, ogłosił to na konferencji developerów głębokiego uczenia (deep learning) w Pekinie.

Baidu, najlepiej znane z chińskojęzycznej wyszukiwarki internetowej, również mocno inwestuje w sztuczną inteligencję. W październiku dyrektor generalny, Robin Li, powiedział, że możliwości Ernie Bota są porównywalne z modelem GPT-4 OpenAI pod względem ogólnej wydajności. Obecna wersja Ernie Bota jest oparta na dużym modelu językowym Baidu, Ernie 4.0.

Ernie Bot. Od planu na podróż po programowanie

W swoim ogłoszeniu Baidu poinformowało, że od czasu wprowadzenia na rynek w sierpniu Ernie Bot wygenerował m.in. 3,7 miliarda słów tekstu "w scenariuszach zawodowych", napisał 300 milionów linii kodu, przetworzył 400 milionów słów umów i stworzył 5 milionów planów podróży.

Baidu również zaktualizowało informacje na temat swojej platformy do rozwoju głębokiego uczenia PaddlePaddle. Firma wyjawiła, że PaddlePaddle było używane przez ponad 10,7 miliona programistów, a do tej pory stworzono 860 000 modeli.

Ernie Bot został przede wszystkim przeszkolony przy użyciu chińskiego tekstu i kodu, ale ma pewną zdolność do korzystania z angielskojęzycznych poleceń. Dostęp do Ernie Bota bez umiejętności czytania po chińsku będzie jednak niemożliwy dla większości użytkowników z innych krajów ze względu na ograniczenia lokalizacyjne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ