NFT zyskuje na popularności. Nawet Melania Trump wyda własną serię

NFT zyskują popularność / Fot. Materiały własne
NFT zyskują popularność / Fot. Materiały własne
Zainteresowanie NFT, czyli niezamiennymi tokenami, czyli - tak, to trzeba bardziej wyjaśnić - cyfrowymi i certyfikowanymi dobrami, reprezentującymi unikalne, niewymienne aktywa - stale rośnie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zainteresowanie ze strony inwestorów detalicznych stale rośnie, nawet pomimo niedawnych spadków w sektorze kryptowalut. 

Z Google Trends, narzędzia do mierzenia ogólnego zainteresowania popularnymi tematami, wynika, że NFT daje wynik "100" dla całego świata - i to w ciągu ostatnich pięciu lat. To znak, że coraz więcej osób szuka w sieci informacji o NFT. 

Inspiracje: Scarlett Johansson

Dodajmy, że NFT jest popularniejsze niż Bitcoin czy Ethereum - dwie największe kryptowaluty są nadal często wyszukiwane, ale rzadziej (wynik Google Trends to "50"). 

W grudniu i listopadzie dzienny wolumen transakcji na OpenSea, największej platformie z NFT, wynosił średnio 67 mln dolarów. To mniej niż w sierpniu, gdzie był to rekord wynoszący 303 mln dol., ale ciągle można mówić o bardzo wysokim poziomie.

Jednocześnie najpopularniejsze NFT to oczywiście kolekcje "małp" z Bored Ape Yacht Club. Wynika to z prostego faktu: te NFT są najczęściej kupowane/sprzedawane przez inwestorów. W ostatnich tygodniach dużo uwagi zyskuje jednak kolekcja Clone X - X Takashi Murakami, czy też The Sandbox, gdzie ludzie sprzedają wirtualne miejsca w świecie cyfrowym. Zdecydowanie ciekawa sprawa. 

Sprawdź: Generator haseł 

Jednocześnie rośnie zainteresowanie NFT ze strony celebrytów, polityków, czy sportowców. Ostatnio Melania Trump, była pierwsza dama w USA, zdecydowała się na przedsięwzięcie NFT. Część dochodów ze sprzedaży swojej kolekcji przeznaczy na działania charytatywne.