Najpopularniejszy polski youtuber wchodzi na giełdę. Ma go wesprzeć JR Holding

Źródło: youtube.com/user/StudioFreeZe
Źródło: youtube.com/user/StudioFreeZe
Friz to twórca, który powołał do życia słynną Ekipę Friza. Na Youtube śledzi ich ponad 4 miliony osób, a sam Friz - według wielu analiz - wśród nastolatków jest bardziej rozpoznawalny niż Robert Lewandowski. Youtuber plany ogłosił m.in. w programie Kuby Wojewódzkiego, teraz o podpisaniu listu intencyjnego ze spółką Ekipa poinformował JR Holding.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jeśli wierzyć zapowiedziom, Friz ma przejąć spółkę już notowaną na warszawskiej giełdzie i rozszerzyć jej działalność o produkcję gier komputerowych. List intencyjny między spółką Ekipa SA a JR Holding został już podpisany, natomiast zakres współpracy oraz warunki finansowe zostaną ustalone w umowie, która zostanie podpisana do 31 marca 2021 roku. Jak poinformował w komunikacie January Ciszewski, prezes JR Holding ASI, nawiązanie współpracy ze spółką Ekipa SA i jej liderem Frizem wpisuje się strategię rozwoju holdingu, która przewiduje inwestowanie w nowoczesne podmioty z branży technologicznej.

Wiemy, że pod opieką Januarego będziemy mieli okazję realizacji naszych planów. Dodając do tego naszą rozpoznawalność oraz nowatorskie podejście do tematu gier otrzymujemy stabilny model biznesowy, który uskutecznimy w najbliższych miesiącach - komentuje Friz.

Nie wiadomo jeszcze, czy spółka wejdzie na GPW czy NewConnect. 

Friz to najpopularniejszy polski Youtuber

Ekipę Friza - a właściwie Karola Wiśniewskiego - śledzi na Youtube ponad 4,15 mln subksrybentów. Ich materiały odtworzono już ponad 1,5 mld razy, twórcy uruchomili także sklep z ubraniami i gadżetami. Sam Friz zaczynał od nagrywania video związanych z grami komputerowymi, z czasem zaczął publikować treści lifestyle'owe. Popularnym formatem są "challange", w których Ekipa stara się wykonać określone zadania.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ