Możliwości telefonii internetowej w nowoczesnym biznesie

Możliwości telefonii internetowej w nowoczesnym biznesie
Osiągnięcia technologiczne XXI w. sprawiły, że zarówno świat, w którym żyjemy, jak i urządzenia codziennego użytku w niewielkim stopniu przypominają już te, z których korzystaliśmy jeszcze kilka lat temu. Tak też jest również w przypadku tradycyjnych tele

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Osiągnięcia technologiczne XXI w. sprawiły, że zarówno świat, w którym żyjemy, jak i urządzenia codziennego użytku w niewielkim stopniu przypominają już te, z których korzystaliśmy jeszcze kilka lat temu. Tak też jest również w przypadku tradycyjnych telefonów, stacjonarnych i komórkowych, które mają szansę zostać skutecznie wyparte przez jeszcze nowocześniejsze rozwiązanie. Mowa tu oczywiście o telefonii internetowej, która cieszy się coraz większą popularnością głównie wśród przedsiębiorców. Jak działa telefonia internetowa i czy opłaca się wykorzystać ją w biznesie? Odpowiedzi na te pytania poznasz, czytając ten artykuł.

Jak działa telefonia internetowa?

Telefonia internetowa swoje działanie opiera właśnie na internecie. Inaczej nazywana jest także telefonią VoIP, co z języka angielskiego oznacza „voice over Internet Protocol”. W technologii VoIP głos nie jest bowiem przenoszony za pośrednictwem tradycyjnej linii telefonicznej, a właśnie przy użyciu protokołu internetowego. Z telefonii internetowej możemy korzystać zarówno za pośrednictwem odpowiednio przygotowanego do tego celu telefonu, jak i za pomocą komputera wyposażonego w słuchawki i mikrofon.

Telefonia internetowa i jej możliwości

Wiadomo już, jak działa telefonia internetowa. Z czego jednak wynika jej wciąż rosnąca popularność? Telefonia internetowa staje się coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców głównie ze względu na możliwości, jakie daje, oraz na niski koszt swojego utrzymania. Firmy, które świadczą usługi telefonii internetowej, mają bowiem znacznie bardziej atrakcyjne stawki od tradycyjnych operatorów telefonicznych. Gwarantują przy tym możliwość „przeniesienia” stałego numeru, z którego korzysta firma, dzięki czemu nie musi ona go zmieniać. Jeśli chcesz w praktyce sprawdzić, jak działa telefonia internetowa w Dzinga, znajdziesz tę i wiele innych nowoczesnych usług, które z pewnością usprawnią funkcjonowanie Twojego biznesu. System Call-Flow Management, który stanowi profesjonalną usługę do zarządzania połączeniami, to nowatorski system, który sprawdzi się w każdej firmie, zarówno tej dużej, jak i małej, dla której szczególne znaczenie ma kontakt z klientem na najwyższym poziomie.

Ogromną zaletą telefonii internetowej jest także możliwość korzystania ze swojego numeru na całym świecie, co z pewnością docenią ci przedsiębiorcy, którzy dużo podróżują oraz często wyjeżdżają za granicę. Co najważniejsze, korzystanie z telefonu internetowego poza granicami naszego kraju nie generuje dodatkowych opłat. Kolejną możliwością telefonii internetowej jest także funkcja przekierowywania połączeń. Jej dostępność ma szczególne znaczenie w biznesie i zapewnia naszym klientom szybki i bezpośredni kontakt z konkretną osobą. Dzięki tej funkcji użytkownik nie ma także konieczności podawania swojego prywatnego numeru, ale jednocześnie może z niego odbierać połączenia. Stanowi to więc doskonałą ochronę naszej prywatności oraz pozwala na zdecydowanie, kiedy chcemy być dostępni pod telefonem.

Nie ulega wątpliwości, że telefonia internetowa to przyszłość komunikacji głosowej, która powoli będzie wypierała inne, starzejące się już, rozwiązania. Najnowsze technologie nie tylko poprawiają bowiem jakość działania firm i przedsiębiorstw, ale przede wszystkim pozwalają na znaczącą redukcję kosztów ich utrzymania.

POLECAMY