Mentalio ze strategicznym wsparciem JB ASI. Startup chce wznieść psychiatrię na "wyższy poziom"

Mentalio i JB ASI
Mentalio i JB ASI / Fot. materiały prasowe
Projekt Mentalio rozpoczął się dzięki wsparciu Agencji Badań Medycznych, która finansuje m.in. realizację badania klinicznego. Inwestycja JB ASI pozwoli na dalszy rozwój technologii oraz części biznesowej projektu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Mentalio to system, którego głównym zadaniem jest poprawa efektywności opieki psychiatrycznej nad dziećmi i młodzieżą poprzez wsparcie działań diagnostycznych i terapeutycznych. Jego użytkownikami są psycholodzy, psychoterapeuci i psychiatrzy, a także pacjenci i ich rodzice/opiekunowie, dostarczający kluczowych informacji, niezbędnych do podejmowania odpowiednich decyzji klinicznych. Jak tłumaczą twórcy Mentalio, innowacyjność narzędzia przejawia się nie tylko w zastosowanej w nim sztucznej inteligencji, która będzie wspierać podejmowanie decyzji co do diagnozy i leczenia, opierając się na dotychczasowej praktyce, ale także w aspekcie organizacyjnym. Narzędzie nadaje się do wykorzystania na każdym etapie procesu opieki psychiatrycznej w Polsce, znacznie skraca czas postawienia diagnozy, a także syntezuje duże ilości danych od pacjenta, ale także z jego najbliższego otoczenia.

- Jesteśmy dumni, iż nie tylko Agencja Badań Medycznych, ale również przedstawiciele polskiego biznesu zauważają potrzebę społeczną, na jaką odpowiada Mentalio. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie i żywe zainteresowanie problematyką zdrowia psychicznego, którymi odznacza się zespół JB ASI, pozwolą nam wspólnie wnieść realny wkład w rozwój psychiatrii w Polsce i na świecie - mówi dr inż. Wojciech Komnata, CEO Mentalio.

Sprawdź też: Bioceltix pozyska ponad 46 mln zł na budowę wytwórni komórek macierzystych

- Mentalio przykuło naszą uwagę, ponieważ był odpowiedzią na poważny problem, o którym słyszy się od dawna. Psychiatria dziecięca jest skrajnie niedoinwestowana, brakuje rozwiązań sytuacji, którą obrazują statystyki zmieniające się w niepokojącym tempie. W Mentalio bardzo doceniamy to, że za projektem stoi konkretna misja. Jest to rozwiązanie, które ma ogromną szansę wnieść wiele dobrego do obszaru polskiej psychiatrii dziecięcej i z niecierpliwością czekamy na efekty w dłuższej perspektywie. Z uwagi na zastosowane technologie wierzymy, że Mentalio będzie wyznaczać trendy w branży medtech. Jest to zdecydowanie projekt na miarę współczesnych potrzeb. Nie ukrywam, że przyglądamy się branży medtech i w przyszłości będziemy zainteresowani poszerzeniem portfela inwestycyjnego - dodaje Radosław Wyszyński, Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich i Sprzedaży w JB ASI/Co-founder

ZOBACZ RÓWNIEŻ