Marek Zmysłowski zbiera w crowdlendingu 476 tys. zł na budowę prywatnego miasta na Karaibach

Projekt Samana Nomad City
Projekt Samana Nomad City, fot. materiały prasowe
Prawie pół miliona złotych w ciągu dwóch tygodni i przekroczony cel zbiórki - to wynik kampanii crowdlendingowej związanej z budową Samana Nomad City. Całkowity koszt budowy i wyposażenia prywatnego miasta na Karaibach został oszacowany na ok 23 mln zł.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przedmiotem zbiórki było stworzenie kompleksu mieszkalno-usługowego na półwyspie Samana w Dominikanie, obejmującego 31 luksusowych apartamentów wraz z obiektami rekreacyjnymi i komercyjnymi. Samana Nomad City to część większego projektu – budowy prywatnego miasta przyszłości.

- Wartość pożyczki to niewielka kwota w skali działalności Samana Group Holding. Zbiórkę potraktowaliśmy raczej jako formę promocji, stąd tak wysoka stopa zwrotu. Chcemy podzielić się zyskami z inwestorami, uwierzytelnić nasz solidny plan finansowy, a z czasem być może przekonać ich do kupna własnej nieruchomości w Samanie - mówi Marek Zmysłowski, lider projektu.

Obecnie Samana Group Holding jest jednym z największych deweloperów i właścicieli ziemskich na półwyspie Samana, posiadającym ponad 4 tys. ha gruntów. Całkowity koszt budowy i wyposażenia Samana Nomad City został oszacowany na 23,1 mln zł.

Organizatorzy zbiórki zwracają uwagę, że crowdlending jest coraz popularniejszą formą inwestycji. To rodzaj finansowania społecznościowego, w którym prywatne osoby udzielają pożyczek przedsiębiorcom, najczęściej deweloperom, za pośrednictwem dedykowanych platform internetowych. 

- Kwota pożyczki zaczynała się od 500 zł i była udzielana na okres 12 miesięcy z rekordowym w polskim crowdlendingu zyskiem 20 proc. Projekt szybko zyskał zaufanie inwestorów i po 14 dniach nasz cel finansowy w wysokości 300 tys. zł został przekroczony o prawie 60 proc., czyli 176 tys. zł. Odsetki będą wypłacane inwestorom kwartalnie, a po roku otrzymają pełny zwrot inwestycji - wyjaśnia Marek Cieśla, Fundraising & Business Development Director w Samana Group Holding. I dodaje: - Pierwsza zbiórka już za nami, ale na pewno nie zabraknie jeszcze okazji, by zainwestować w projekty Samana Group Holding. Tak duża nadwyżka ze zbiórki świadczy o sporym zaufaniu i otwartości polskich inwestorów na nowe mechanizmy finansowe.

Wcześniej - na budowę "egzotycznego miasta przyszłości - Zmysłowski zebrał 10 mln zł od prywatnych inwestorów. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ