Maas Loop wchodzi na indyjski rynek. Niebawem ogłoszenie rundy inwestycyjnej [WYWIAD]

Paweł Ciesielski
Paweł Ciesielski, fot. materiały prasowe
Penetrujemy indyjski rynek, zobaczymy co z tego wyjdzie. Właśnie rozpoczynamy współpracę z jedną z największych firm na tamtym rynku - zdradza Paweł Ciesielski, CEO Maas Loop.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

"Kosz na śmieci ze świata science-fiction" - tak pisaliśmy o Maas Loop kilka miesięcy temu. Startup oferuje klientom ograniczenie ilości szklanych odpadów i generowanych przez nie kosztów, dostarczając sprzęt do kruszenia zbędnych odpadów na piasek szklany. Ponadto Maas Loop odkupuje otrzymany surowiec, a następnie przetwarza go na kolejne produkty. Dużą przewagą urządzenia firmy jest jego kompaktowość, niska cena (sprzęt Maas Loop kosztuje 5 tys. euro, to ok. trzy razy mniej niż u konkurencji) oraz design. Twórcy mówią o Maas Loop, że ten projekt miał wszystko, żeby się nie udać, ale jednak się udał. 

W najprostszych słowach: tworzymy urządzenia zmniejszające objętość tego, co się do nich wrzuca - mówi Ciesielski

Współtwórca Maas Loop - w rozmowie z mycompanypolska.pl - opowiada o początkach startupu, jak i najbliższych planach. Dyskutujemy także o ustawie kaucyjnej, która wciąż wzbudza ogromne kontrowersje. - Biznes nigdy nie będzie usatysfakcjonowany - stwierdza startupowiec zapytany o wątpliwości przedsiębiorców względem nowych przepisów.


Rozmowa odbyła się podczas zorganizowanego przez nas wydarzenia pt.: "Polska Wschodnia. Szlakiem przedsiębiorczości". Partnerami wydarzenia byli: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis, Carpathian Startup Fest, NCBR Investment Fund ASI S.A.

Sprawdź też: Dronehub rozpoczyna współpracę z niemiecką firmą kolejową. "To 500 mln dol. oszczędności" [WYWIAD]

ZOBACZ RÓWNIEŻ