Łukasz Ostrowski. Poza biznesem

Łukasz Ostrowski
Łukasz Ostrowski
Łukasz od niedawna rozwija Placówkowo, czyli – w dużym uproszczeniu – mapę żłobków i przedszkoli. O inicjatywie przeczytacie wkrótce na łamach mycompanypolska.pl, teraz zapraszamy do poznania mniej formalnej strony Ostrowskiego!
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 2/2024 (101)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Film, który cię zachwycił?

Do dzisiaj filmem, który wywołał mój największy zachwyt jest „Efekt motyla”. Przytłaczająca przesłanka produkcji, mówiąca o tym, że nawet najdrobniejsza zmiana w naszych przeszłych działaniach może drastycznie zmienić przyszłość... Niby człowiek znał ten motyw z „Powrotu do przeszłości”, ale wcześniej nie doświadczył tego w tak dosadny sposób. Była to moja pierwsza styczność z teorią chaosu i uświadomiła, jak ważny jest ciąg przyczynowo skutkowy. Ponadto to zdecydowanie życiowa rola Ashtona Kutchera!

Nieoczywiste miejsce w Łodzi, które warto odwiedzić?

Myślę, że takim miejscem będzie Las Łagiewnicki. Przecina go wartka rzeka Brzoza (co? W Łodzi jest rzeka? Tak, i to nie jedna!). Podczas spaceru wzdłuż rzeki dojdziemy do urokliwej kapliczki św. Rocha i św. Antoniego Ta drewniana kaplica powstała pod koniec XVII w. Idealne miejsce na chwilę zadumy i relaksu przy szumie drzew.

Autorytet spoza świata biznesu, który bardzo chciałbyś poznać?

Od zawsze imponował mi Keanu Reeves. Pomijając fakt, że jest świetnym aktorem, to jego skromność i empatia pokazują, że można być „fajnym”, jednocześnie żyjąc jak „przeciętny Kowalski”. Jest to jedna z osób, która zawsze mnie inspirowała, mam nadzieję, że kiedyś będę miał okazję poznać go osobiście, trzymajcie kciuki!

Największa nauka, jaką wyciągnąłeś, prowadząc własny biznes?

Prowadzenie własnego biznesu to masa stresu, niekończące się pasmo nauki, ogromna odpowiedzialność. Największa nauka? By w całym tym pędzie dać sobie chwilę na wstrzymanie. Kiedy czuję, że wpadam w spiralę pracoholizmu, wzięcie sobie jednego, dwóch dni odpoczynku w postaci spontanicznego wypadu z rodziną za miasto, nie tylko pomaga w regeneracji, ale przede wszystkim pozwala wrócić ze zdwojonymi siłami. Zauważyłem, że takie krótkie resety znacznie zwiększają moją efektywność, polecam każdemu spróbować!

Trend technologiczny, który w minionych latach najbardziej cię zaciekawił?

Pomimo ogromnej popularności AI moim osobistym faworytem dalej będzie trend związany z web3. Decentralizacja informacji – mająca zastosowanie praktycznie w każdej branży –- pozwala odzyskać kontrolę nad tym, co się dzieje z naszymi danymi; rozwiązania oparte o blockchain są bezpieczne i jednocześnie transparentne. Niestety, przez „tokenizację sztuki” w postaci NFT oraz handel kryptowalutą obecnie web3 kojarzony jest ze scamem. Cóż, każda rewolucja ma i swoją ciemną stronę.

-----------------------------

POSTAĆ

Bandit Heeler z bajki „Bluey”. Pierwsza animowana postać, która pokazuje, że rola taty w życiu dziecka może być pełna przygód i pozytywnej energii.

KSIĄŻKA

„Steve Jobs” Waltera Isaacsona. Książka napisana na podstawie wywiadów ze Steve’em, zdecydowanie był to wizjoner na miarę naszych czasów. Inspirujące!

PODRÓŻ

Japonia. To połączenie malowniczych krajobrazów z kulturą, którą znam wyłącznie z książek i telewizji. Chciałbym spróbować, jak smakuje prawdziwy ramen!

My Company Polska wydanie 2/2024 (101)

Więcej możesz przeczytać w 2/2024 (101) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie