Lockdown przez Covid-22? Pojawiają się nowe warianty koronawirusa

Covid-22 nowym zagrożeniem / Fot. Yoav Aziz, Unspl
Covid-22 nowym zagrożeniem / Fot. Yoav Aziz, Unsplash.com
Już od co najmniej 20 lat nie było gorszych czasów do rozwoju biznesu. Niewykluczone, że jesienią będzie jeszcze gorzej. Naukowcy coraz częściej mówią o Covid-22, nowym wariancie koronawirusa, który może wymusić kolejne restrykcje i lockdowny.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Najnowsza mutacja koronawirusa jest odpowiedzialna za gwałtowny wzrost zachorowań - niektórzy naukowcy twierdzą, że to Covid-22. Obecna wersja omikronu znacznie różni się od poprzednich, dlatego zdaniem ekspertów nie można już mówić o Covid-19.

Obecny koronawirus to już choroba wywołana przez liczne wirusy, powstałe przez mutacje odmienne od oryginału. Mówimy tutaj o wariantach BA.4 i BA.5, określanych też jako Covid-22. 

Zobacz: Drwal McDonald

Antonio Zapatero, regionalny wiceminister ds. zdrowia w Madrycie, stwierdził w wywiadzie dla Redaccion Medica, że nowy wariant jest bardzo zaraźliwy. - Transmisja BA.4 i BA.5 jest bardzo wysoka - powiedział.

Covid-22 zaraźliwy, ale przebieg choroby podobny

Ekspert zaznaczył, że nowe warianty są bardzo zaraźliwe, jednak infekcje nie powodują cięższego przebiegu choroby lub więcej zgonów niż wcześniejsze koronawirusy. 

Problemem jest natomiast rosnąca liczba zachorowań. Coraz więcej osób zaczyna chorować, a to oznacza, że jesienią czy zimą mogą pojawić się kolejne lockdowny. Tego typu zakazy wyjścia i restrykcje sprawią, że gospodarka zyska tylko kolejny problem. Mamy bowiem szalejącą inflację i drożyznę wywołaną przede wszystkimi kolosalnymi dodrukami pieniędzy. Jeśli konsumenci będą musieli zostać w domach, wiele firm może nie przetrwać zimy. 

Sprawdź: Maserati SUV

Wyzwaniem jest również polityka "zero Covid" w Chinach, która izoluje je od reszty świata. Mnóstwo firm importuje towar z Chin, a polityka tamtejszego rządu sprawia, że przesyłki często utykają w centrach logistycznych. Nieoficjalnie mówi się, że tylko 5% zamówień z Chin trafia do przedsiębiorstw na czas. Covid-22 może to tylko utrudnić.

POLECAMY