Królowa pneumatyki

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe 87
Małgorzata Bieniaszewska z małej sulechowskiej firmy stworzyła europejskiego giganta w produkcji złączy pneumatycznych. W Polsce nie ma dziś konkurencji.

Małgorzata Bieniaszewska z małej sulechowskiej firmy stworzyła europejskiego giganta w produkcji złączy pneumatycznych. W Polsce nie ma dziś konkurencji. 

Małgorzata Bieniaszewska nie ukrywa, że biznesowo celuje wysoko. – Chciałabym, by nasze rozwiązania były dostępne na wszystkich kontynentach, chcę na każdym z nich mieć przedstawicielstwo lub bezpośrednich odbiorców – mówi. I niewykluczone, że uda się jej to osiągnąć. Kierowana przez nią MB Pneumatyka to największy w Polsce i jeden z trzech największych w Europie producentów złączy do pneumatycznych układów hamulcowych i zawieszeń stosowanych w ciężarówkach, autobusach i naczepach. Trafiają one do odbiorców we Włoszech, w Turcji, Francji, Hiszpanii, Chinach, Brazylii, a samochody, w których zamontowane są podzespoły z MB Pneumatyka, można spotkać na drogach całego świata. Eksport stanowi aż 80 proc. produkcji. 

Wszystko to udało się osiągnąć w ciągu kilku lat niewielkiej firmie z lubuskiego Sulechowa. 

O tym, jak szybko rośnie MB Pneumatyka, świadczą przychody. W 2017 r. było to 20 mln zł, o 4 mln zł więcej niż rok wcześniej. Dwa lata temu też odnotowała podobny skok o 4 mln, z 12,7 do 16,7 mln zł. Dziś zatrudnia ponad 100 osób. 

Lubuska firma stawia na własne, opracowywane na miejscu rozwiązania. Jak mówi Bieniaszewska, w tej branży...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

POLECAMY