Konkurs dla startupów. Najlepsze firmy dostaną nagrody o wartości miliona złotych

Startupy technologiczne
Startupy technologiczne. Konkurs, fot. Adobe Stock
Rusza konkurs EIT Digital Challenge. Trzy najlepsze europejskie startupy technologiczne będą mogły liczyć na wsparcie finansowe o wartości 250 tys. euro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W konkursie będą mogły wziąć udział startupy będące na etapie "scaleup", czyli posiadające już pierwszych klientów. Przedmiotem ich działalności musi być jedenz pięciu obszarów tematycznych: Digital Tech, Digital Cities, Digital Industry, Digital Wellbeing i Digital Finance. Trzy najlepsze firmy otrzymają nagrody o łącznej wartości 250 000 euro. Termin składania wniosków upływa 10 maja 2021 r.

EIT Digital Challenge. Rusza nowy konkurs

- Spośród wszystkich kandydatów wybierzemy 20 firm i zaprosimy je na ekskluzywne wydarzenie, które odbędzie się jesienią, podczas którego wystąpią przed jury składającym się z prestiżowych korporacji i inwestorów – mówi Shehryar Piracha, dyrektor EIT Digital Accelerator.

- Spośród nich zostanie wyłonionych 3 laureatów: jeden zwycięzca i dwóch zdobywców drugiego miejsca. Wszyscy laureaci otrzymają całoroczne i dostosowane do potrzeb wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 euro. Ponadto zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 euro - dodaje.

Konkurs koncentruje się na przedsiębiorstwach typu „deep tech”, szeroko definiowanych jako firmy technologiczne, mające zróżnicowaną ofertę produktów i wykorzystujące specjalistyczną technologię, która jest często chroniona lub trudna do odtworzenia.

Oto najlepsze startupy w Polsce

- Naszą ambicją jest pomoc firmom w pokonaniu rozdrobnionego rynku europejskiego, by mogły pomyślnie rozwijać się na całym kontynencie. EIT Digital Challenge jest naszym kluczowym instrumentem do identyfikowania najlepszych europejskich przedsiębiorców zajmujących się technologiami i pomaganie im w pozyskiwaniu funduszy, uzyskiwaniu dostępu do nowych rynków i zwiększaniu skali. Wspieramy ich, aby mogli stać się wiodącymi firmami na rynku globalnym i zwiększać konkurencyjność Europy w dziedzinie cyfrowej – mówi Chahab Nastar, dyrektor ds. innowacji w EIT Digital.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY