Kongres 590: Hybrydowa formuła i pełne bezpieczeństwo

fot. Piotr Kucza
fot. Piotr Kucza
Kongres 590 zapowiada innowacyjną, hybrydową formułę wydarzenia. Będą mu towarzyszyły zaawansowane środki bezpieczeństwa epidemiologicznego. 5. edycja Kongresu 590 odbędzie się w dniach 21-23 października br. w Jasionce k. Rzeszowa.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tematem przewodnim 5. Kongresu 590 będzie „Polska 2030”. - 10 lat to tylko pozornie odległa perspektywa. Zamiast wybiegać zbyt daleko w przyszłość, chcemy koncentrować się na decyzjach i trendach, które już za chwilę będą kształtowały polską i światową gospodarkę. Jednocześnie chcemy dać przykład jak reagować na trendy i wyzwania – dlatego tegoroczny Kongres 590 będzie pierwszym w Polsce wydarzeniem hybrydowym. Uczestnikom zapewnimy także najwyższe normy bezpieczeństwa. Pragniemy pokazać, że trudne okoliczności mogą być szansą, a ludzka inwencja w połączeniu z nowoczesnymi technologiami pozwalają takie szanse wykorzystać – tłumaczy Remigiusz Kopoczek, prezes Kongresu 590.

Założenia tegorocznego Kongresu powstały pod kierunkiem dr. hab. Michała Łuczewskiego z Instytutu Socjologii UW. - Pandemia przemeblowała świat, jaki znamy. Widzimy tu potrzebę budowania solidarności w obliczu zagrożenia, niepewności i lęku. Chcemy też szukać nowej definicji nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego, który już dawno wykroczył poza proste hasło „kupuj polskie produkty”. W oparciu o te cele damy impuls do integracji społeczności polskich przedsiębiorców i budowania ich realnego wpływu na prawodawstwo i kierunki zmian. Nazwaliśmy ten tryb pracy „gospodarczym hackatonem”. Uczestnicy w grupach warsztatowych będą pracować nad konkretnymi rekomendacjami i deklaracjami na przyszłość. W ten sposób Kongres ma szansę tworzyć podwaliny pod realną, oddolną przemianę polskiej gospodarki – dodaje dr hab. Michał Łuczewski z UW.

Hybrydowa formuła Kongresu 590 oznacza przenikanie się form stacjonarnych z narzędziami online. Na potrzeby wydarzenia stworzyliśmy autorską platformę. Oprócz obecności w wirtualnych audytoriach, pozwoli ona nawiązać kontakty i umawiać spotkania z innymi uczestnikami, prowadzić rozmowy networkingowe, czy zwiedzać wirtualne ekspozycje w ramach tzw. wirtualnego lobby. Dodatkowo aplikacja mobilna Kongresu będzie w czasie rzeczywistym informować o szczegółach odbywających się wydarzeń. Przewidzieliśmy także możliwość dystrybucji cyfrowych upominków i materiałów promocyjnych. 

- Komponent online nie jest dodatkiem dla Kongresu, ani tym bardziej planem awaryjnym. To integralna część przemyślanej całości. W ramach biletu uczestnicy będą mieli dostęp nie tylko do debat, ale również do całej społeczności przedsiębiorców, zarejestrowanych na K590. Firmy będą mogły prezentować swoje produkty i usługi na wirtualnych stoiskach, a poszczególne osoby brać udział w spotkaniach networkingowych. Nawet w przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej tak przygotowany Kongres będzie w stanie obsłużyć wszystkie oczekiwania partnerów, gości i uczestników. A zdalne uczestnictwo pozwoli zbudować zupełnie nowe grupy odbiorców, szczególnie wśród mniejszych przedsiębiorców czy studentów – mówi Łukasz Gontarek, wiceprezes Kongresu 590.

Skorzystamy ze wszystkich aktualnych wytycznych w celu przygotowania podrzeszowskiej G2A Arena pod względem sanitarnym. Odwiedzający Kongres będą przechodzili przez specjalne bramki mierzące temperaturę i identyfikujące uczestników. Panele i dyskusje plenarne będą odbywać się w pełnym reżimie sanitarnym, w specjalnie przygotowanych kopułach, zapewniających bezpieczeństwo oraz telewizyjną jakość realizacji online. W salach uruchomione zostanie zautomatyzowane liczenie osób i limitowanie dostępu w oparciu o nowoczesną technologię skanowania 3D. Uczestnicy Kongresu będą mieli dostęp do środków ochrony osobistej, a wszystkie powierzchnie, pomieszczenia i instalacje wentylacyjne będą regularnie odkażane. Platforma online Kongresu i aplikacja pozwoli również wysyłać odpowiednie komunikaty i alerty uczestnikom.

- Dla chętnych przewidujemy możliwość poddania się testom medycznym. W specjalnym punkcie będzie można skorzystać z pobrania materiału i zbadania obecności wirusa SARS-CoV 2 metodą RT-PCR. Chcemy, by również pod tym względem Kongres 590 był zorganizowany w sposób modelowy. Wykorzystujemy sprawdzone procedury medyczne, ale sięgamy też po nowe rozwiązania i technologie. Bezpieczeństwo uczestników jest naszym priorytetem – mówi Justyna Orłowska, rzecznik prasowy Kongresu 590.

Bilety na 5. edycję Kongresu 590 już w sprzedaży, ceny od 59 zł! 

Ruszyła sprzedaż biletów na Kongres 590, który odbędzie się w dniach 21-23 października w Jasionce k. Rzeszowa. Tematem wiodącym Kongresu 590 będzie "Polska 2030", a samo wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. 

Tegoroczna edycja Kongresu 590 jest wyjątkowa, ponieważ wydarzenie połączy formę stacjonarną z autorskim narzędziem online. Bilety będą dostępne w dwóch wariantach: zapewniającym wejście na teren obiektu z dostępem do platformy oraz umożliwiające wyłącznie dostęp do platformy online. 

Ceny biletów w wersji stacjonarnej zaczynają się od 590 zł, a kupując bilet upoważniający do wstępu do G2A Areny, jednocześnie uzyskuje się dostęp do platformy online. Natomiast ceny biletów do platformy online, na której będzie można oglądać transmisje z prelekcji, odwiedzić wirtualną strefę expo czy prowadzić networking, zaczynają się już od 59 zł. 

W związku z obowiązującymi obostrzeniami liczba dostępnych biletów stacjonarnych jest ograniczona. Natomiast bilety umożliwiające korzystanie z platformy online są nielimitowane i każdy będzie mógł dołączyć do wydarzenia łącząc się przez Internet.

Kongres 590 odbędzie się z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa, więc w związku z sytuacją pandemiczną oraz obowiązującymi obostrzeniami, w tym roku nie jest przewidziana dystrybucja bezpłatnych wejściówek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ