Komputronik rezygnuje z centrów handlowych

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe 16
Komputronik podjął decyzję o zamknięciu kilkudziesięciu lokali w centrach handlowych - podał zarząd firmy w komunikacie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak poinformowała firma, decyzja wynika z konieczności obniżenia kosztów stałych działalności. - Zarząd Komputronik informuje, że w dniu 13 maja 2020 r. powziął informację o skutecznym odstąpieniu od pakietu umów najmu lokali handlowych, których stroną była spółka i w których prowadziła sklepy własne, wobec czego łączny udział umów najmu lokali handlowych od których odstąpiono dotychczas w związku z prowadzonym postępowaniem sanacyjnym obejmuje ok. 34 proc. sklepów własnych spółki - podano w komunikacie.

Odstąpienie od umów wynikał z wykorzystania procedury przewidzianej przez prawo restrukturyzacyjne. Zgodę na taki krok wydał sędzia-komisarz.

Komputronik w komunikacie nie wiąże zamknięcia z pandemią, ale o możliwości zamknięcia sklepów pisano w raporcie, w którym zarząd firmy oceniał konsekwencje pandemii dla jej działalności.

- Sprzedaż w salonach stacjonarnych może ulec istotnemu obniżeniu, jak również identyfikowane jest ryzyko zamknięcia lokali, w których znajdują się salony stacjonarne Komputronik - pisano w połowie marca.

Aktualnie cała sieć handlowa Grupy Komputronik liczy ponadto łącznie 212 sklepów funkcjonujących na podstawie umów agencyjnych i partnerskich.