Kompakt dobry do wszystkiego

Range rover sport SV
Nowy Range Rover Sport SV to propozycja dla tych, którzy i w życiu, i w biznesie nie idą na kompromisy. Fot. mat. pras.
Tablety nie mają ostatnio dobrej prasy – sprzedaż i udział w rynku spada, głównie na korzyść małych laptopów. Jednak to cenowo tablety wygrywają, zwłaszcza kiedy producenci wyposażają je w dodatkowe akcesoria pozwalające z laptopami konkurować.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 11/2023 (98)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tak zrobił Huawei z modelem MatePad 11,5 w edycji na 2023 r. Tablet w odmianie z 8 GB +128 GB pamięci występuje w zestawie z klawiaturą i kosztuje 1699 zł. Idealnie nadaje się dla np. studentów, którzy potrzebują urządzenia kompaktowego, taniego i wielozadaniowego. Oczywiście odbywa się to pewnym kosztem (brakuje chociażby NFC), ale takie są kompromisy. Mamy za to aluminiową obudowę, klawiaturę, etui i rozkładaną nóżkę  oraz bardzo dobry i jasny ekran. Do tego możemy dokupić rysik i w ten sposób stworzymy świetne narzędzie do robienia notatek. Huawei stawia na wielozadaniowość, możemy oczywiście dzielić ekran oraz szybko wymieniać pliki pomiędzy różnymi urządzeniami. Jeśli chodzi o procesor, to postawiono na układ Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1. Radzi on sobie dobrze. Tablet nie ma też większej zadyszki podczas pracy na trzech aplikacjach jednocześnie. Jeśli chcecie pograć, to udźwignie Call of Duty, czy Diablo Immortal. To fajny, kompaktowy sprzęt za nieduże pieniądze.C

Luksus i moc po angielsku

Nowy Range Rover Sport SV to propozycja dla tych, którzy i w życiu, i w biznesie nie idą na kompromisy. To najmocniejszy Range Rover w historii marki. Auto ma 635-konny układ Twin Turbo V8 z miękką hybrydą (Mild Hybryd) o pojemności 4,4 l. Cała ta konstrukcja jest naprawdę podkręcona, bo w trybie SV ważący 2560 kg SUV rozpędza się do setki w 3,7 sek., a jego licznik zatrzymuje się na wartości 290 km/godz. To dlatego też na tylnej osi zamontowano (po raz pierwszy w Range Roverze) opony wyścigowe o rozmiarze 305. Niespodzianek jest więcej, głównie tych pozwalających zwiększyć osiągi. Na przykład w nadkolach znajdziemy felgi z włókna węglowego, zmniejszające masę o 36 kg. Opcjonalny ceramiczny układ hamulcowy, który opracowała firma Brembo, zrzuca kolejne 34 kg. Maska wykonana jest włókna węglowego (kolejne minus 76 kg). W środku jest i agresywnie, i luksusowo. Nowe fotele Body&Soul wprowadzają technologię sensorycznego dźwięku w samochodzie. System analizuje strumień dźwięków w czasie rzeczywistym, generując wibracje. W ten sposób można poczuć muzykę. Do tego podświetlane progowo manetki do zmiany biegów czy 13-calowy pływający wyświetlacz. 

Aby podkreślić wyjątkowość modelu nie będzie można go tak łatwo kupić. W pierwszej fazie sprzedaży jest zarezerwowany dla wybranych klientów na całym świecie, a specyfikacja SV Edition One dostępna jest wyłącznie na zaproszenie.

My Company Polska wydanie 11/2023 (98)

Więcej możesz przeczytać w 11/2023 (98) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie