Innovations Hub Summit - przyszłość polskiej inkubacji startupowej

Finaliści, startupowcy i goście Innovations Hub Summit
Finaliści, startupowcy i goście Innovations Hub Summit / Fot. mat. pras.
W piątek (21 czerwca) w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się największe w Polsce wydarzenie dedykowane inkubacji startupów - Innovations Hub Summit, którego gospodarzem jest Fundacja Innvations Hub. Event zgromadził niemal 200 przedstawicieli świata biznesu i nauki, którzy spotkali się by poznać zwycięzców Programu mentoringowego organizowanego przez Fundacje.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Fundacja Innovations Hub tworzy ekosystem startupowy i wspiera młodych w rozwoju ich pomysłów i komercjalizacji. Działania Fundacji skupiają się na modernizacji procesu budowania startupów oraz integracji przedsiębiorców, naukowców, instytucji publicznych i organizacji non-profit w spójny ekosystem, wspierający innowacje.

“Tylko pomagając ludziom z różnych środowisk poznać się i razem pracować nad innowacjami, można zbudować prawdziwy ekosystem – taki, który będzie wspierał młodych innowatorów, a nie ich odstraszał” – tłumaczy Natalia Wąsowicz, koordynatorka Programu Mentoringowego. “Na scenie GPW Ci młodzi ludzie prezentują naprawdę dobrze opracowane koncepcje biznesowe, które jeszcze parę miesięcy temu były tylko pomysłami – i to właśnie dzięki mentoringowi, który jest nieodłączną częścią Programu”.

Sukces Innovations Hub Summit 2024 to kolejny krok w budowaniu ekosystemu startupowego

Podczas wydarzenia odbyła się Gala finałowa Programu Mentoringowego, która była zwieńczeniem 5 miesięcy współpracy młodych innowatorów z doświadczonymi mentorami nad innowacyjnymi koncepcjami biznesowymi. Gale uroczyście otworzył Kacper Raciborski - prezes Innovations Hub Foundation oraz przedstawiciele partnerów strategicznych Programu – Astra Zeneca i Inpost Green City.

Oprócz pitch sessions, na uczestników czekały też inne atrakcje - w tym w wywiad z Kamilem Sołdacki z Eleven Labs, startupu tworzonego przez Polaków, który niedawno zyskał status jednorożca (jego wycena przekroczyła miliard dolarów). W rozmowie z koordynatorem Programu, Stefanem Koptą, opowiedział on o wyzwaniach, jakie napotkali na początku działalności oraz o planach dotyczących przyszłości firmy, która obecnie tworzy najbardziej realistyczne i wszechstronne technologie audio AI. “Nie ma jednej recepty na sukces. Eleven Labs jest jednak przykładem, że dobrze dobrany zespół, trafny pomysł oraz odpowiednia dawka motywacji znacznie zwiększają szansę na exit. Cieszymy się, że polscy founderzy mają tak dobry wzorzec”- podsumował Stefan.

W trakcie Innovations Hub Summit miała miejsce uroczysta inauguracja Inhub Society - programu Fundacji, mającego na celu wyróżnienie zasłużonych alumnów i alumnek, a także premierę filmu “Nowa Generacja Founderów”, który promuje 10 polskich startupów, których młodzi założyciele zaczynają właśnie podbijać rynek.

12 wspaniałych. Liderzy nowej generacji

Od pomysłu do startupu - BioBarrier, czyli innowacyjna żywica

Tegoroczną edycję Programu zwyciężył zespół BioBarrier w składzie Zuzanna Hebel, Dawid Szymborski, Macieja Szymborski oraz Hubert Świerad, który pod opieką mentorów Piotra Pyszkowskiego i Michała Lechowskiego, opracował rozwiązanie zapewniające czystość mikrobiologiczną powierzchni w laboratoriach, szpitalach i fabrykach, oparte na ekologicznej żywicy epoksydowej. Produkt opracowany przez zespół chroni przed niepożądanymi mikroorganizmami, jak grzyby i bakterie, przez co może być wykorzystywany przez placówki medyczne, laboratoria czy fabryki

Wyróżnione zostały również zespoły MedVoice, które opracowało opartego na sztucznej inteligencji asystenta, pomagającego lekarzowi w procesie diagnostyki i sporządzającego dokumentację medyczną oraz CliniMatch, ułatwiające efektywne wyszukiwanie pacjentów do konkretnych badań klinicznych, dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego.

Branża HR-owa postuluje o ułatwienia dla migrantów spoza Europy. Powód? Wyjazd Ukraińców

Kolejny Program Mentoringowy i kolejne startupy - już wkrótce!

“Rezultaty mówią same za siebie - co roku w ramach Programów Mentoringowych powstają nowoczesne technologie i innowacyjne projekty. I powstaje ich coraz więcej” - podsumowuje Kacper Raciborski, Prezes Fundacji. I dodaje, że “z naszym obecnym podejściem, Fundacja wyznacza nowe standardy w inkubacji projektów, będąc liderem innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie. Przyszłość jest w rękach tych, którzy z pasją i determinacją dążą do realizacji swoich wizji”.

O Fundacji i programach przeczytacie więcej na: www.innovationshub.pl