Gadżety. Luty 2021

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Nowości technologiczne ważne dla biznesu.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 2/2021 (65)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 Okulary do wszystkiego

Są już okulary, w których można słuchać muzyki, są okulary z kamerą wi-fi, teraz czas na okulary. Amerykański startup Voy Tunable Glasses pokazał okulary, które można regulować w zakresie od -5 do + 2 dioptrii. Można więc z nich korzystać do czytania, do jazdy, pracy i oglądania telewizji. Każde ze szkieł wyposażone jest w płytki poliwęglanowe, które sterowane są małą tarczą w górnej części oprawki. Tunable Glasses oferują również ochronę przed promieniowaniem UV i niebieskim światłem. Dostępne w różnych wersjach kolorystycznych oraz jako okulary przeciwsłoneczne. 

----------------------------------------

 Rusz się

Szukacie smartwatcha, który pomoże wam utrzymać noworoczne postanowienia? Fitbit Sense to jak twierdzi producent jego najbardziej zaawansowany zegarek i pierwszy na świecie z czujnikiem aktywności elektromodalnej, która bada stres oraz pomiar EKG serca. Przede wszystkim jest to urządzenie, które ma zachęcać do ruchu i ćwiczeń, a dzięki dodatkowej aplikacji wyciągać całą masę użytecznych statystyk. 

Powiecie, że każdy zegarek to robi. Ale Amerykanie (firma Fitbit pochodzi z USA) robią to po swojemu. Po pierwsze, postawili na własny system operacyjny (co ma swoje wady i zalety). Po drugie, uznali, że nie wystarczy samo urządzenie – trzeba wokół niego budować środowisko wspierające ćwiczenia. Stąd rozbudowana aplikacja (trzeba za nią po 6-miesięcznym okresie próbnym płacić), która zbiera całą masę danych i popycha nas, by ćwiczyć więcej. Mamy więc m.in. metryki zdrowotne (trendy w samopoczuciu: częstość oddechu, zmienność rytmu serca, temperatura, SpO2, tętno spoczynkowe), temperaturę (mierzona w nocy, wyłapuje odchylenia od naszej normy) czy sesje medytacyjne (ćwiczenia relaksacyjne proponowane przez Fitbit). 

Do tego propozycje 200 treningów. Ciekawą pozycją jest badanie EKG serca, które robimy, przykładając dwa palce do krawędzi zegarka. Wynik nie jest w pełni miarodajny, ale taka funkcja jest. Całość jest porządnie wykonana i elegancka, przez to możemy z niego korzystać na co dzień, nawet jeśli nie ćwiczymy. Przydają się też funkcje płacenia zegarkiem czy rozmowy.

----------------------------------------

 Telewizorze pokaż się

Telewizor w łóżku? Da się. LG wpadło na pomysł zintegrowania telewizora z łóżkiem, montując w podstawie łóżka przezroczysty 55-calowy ekran OLED. LG Bed zaprezentowany na targach CES ma pokazać, że przed przezroczystymi ekranami jest świetlana przyszłość. I nie podzielą one losu takich telewizyjnych technologii jak 3D. Takie łóżko mogłoby być wykorzystywane np. w branży hotelowej. Ale i niektórzy pewnie chętnie zamontowaliby je w swoim domu.

My Company Polska wydanie 2/2021 (65)

Więcej możesz przeczytać w 2/2021 (65) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ