Fitness, parki rozrywki i branża konferencyjna. Poznaliśmy zalecenia dla branż

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock 69
Od 6 czerwca otwarte zostaną kolejne punkty usługowe: m.in. siłownie czy parki rozrywki. Ministerstwo Rozwoju przygotowało zalecenia dla firm, które wznowią działalność.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Od kilkunastu tygodni Ministerstwo Rozwoju, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami branż i ekspertami, sukcesywnie przygotowuje wytyczne dla w sumie ok. 40 branż, których funkcjonowanie zamrożono w związku z pandemią koronawirusa. Wytyczne określają to, w jaki sposób będzie można bezpiecznie świadczyć te usługi oraz z nich korzystać już w czasie tzw. nowej normalności - pisze w komunikacie Ministerstwo Rozwoju.

W zaleceniach określono m.in. liczbę i rozmieszczenie stacji dezynfekujących z płynem do dezynfekcji rąk czy też zasady dotyczące przyjmowania i obsługiwania klientów.

Przykładowo, właściciele siłowni będą musieli zadbać o regularną dezynfekcję urządzeń. Z sal zabaw dla dzieci muszą zniknąć przedmioty i sprzęty, których nie można zdezynfekować. W punktach będą obowiązywały także ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na ich terenie. 

Więcej wytycznych dla branż:

https://www.gov.pl/web/rozwoj/wytyczne-dla-branz?page=1&size=10