Fala zwolnień w McDonalds. Będzie twarde lądowanie

McDonalds
Fot. shutterstock.
Kryzys dosięga największych. McDonald's planuje duże zmiany w swojej strukturze i związane z tym zwolnienia pracowników. Pracownikom biurowym nakazano przejść na pracę zdalną i oczekiwać na decyzję.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Według informacji dziennika Wall Street Journal koncern podjął decyzję o restrukturyzacji firmy, co wiąże się z koniecznością redukcji etatów. Informacje te zostały przekazane pracownikom korporacyjnym za pośrednictwem wewnętrznego e-maila.

Pracownicy czekają na decyzje

Jak wynika z ujawnionych komunikatów, kluczowe decyzje związane z rolami i poziomami zatrudnienia w całej organizacji zostaną ogłoszone w tym tygodniu. Amerykańscy pracownicy korporacji zostali poproszeni o pracę zdalną w oczekiwaniu na decyzje. Firma zaapelowała także o odwołanie spotkań z dostawcami i innymi współpracownikami zewnętrznymi.

Czytaj dalej: Wywiad z współtwórcą ChatGPT, AI Przedsiębiorcą Roku 2023. Co w kwietniowym "My Company Polska"?

Szef ogłosi zwolnienia do 3 kwietnia

Chris Kempczinski, dyrektor generalny McDonald's, już wcześniej zapowiedział, że niektóre miejsca pracy zostaną zlikwidowane lub przeniesione. Firma zamierza przeprowadzić trudne dyskusje i podjąć decyzje dotyczące redukcji zatrudnienia. Rozmowy te będą prowadzone z pracownikami, których dotyczą, do 3 kwietnia. Przede wszystkim chodzi tu o personel korporacyjny.

Kempczyński planuje rewolucję w strategii McDonald's

Jak podkreślił Kempczinski, zwolnienia są elementem szerszej strategii, która ma na celu rewolucję w planie strategicznym. McDonald's zmieni swoje struktury dotyczące franczyzy, a wpływ na właścicieli restauracji będzie minimalny. Kempczinski zaznaczył, że chodzi o uporządkowanie własnego domu i zwiększenie efektywności firmy.

Czytaj dalej: Emerytury dla rolników po nowemu oraz obowiązek certyfikatów ekologicznych. Szykuj się na zmiany