Energia do biznesu

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
Paweł Ochyński jest założycielem i twórcą Świata Baterii oraz marki Green Cell, czyli największych dostawców baterii, ładowarek i akcesoriów do laptopów w Polsce. Firmę założył, kiedy zwolnili go z pracy.

Liczony w milionach złotych sukces Świata Baterii oraz Green Cell mógłby nigdy się nie wydarzyć, gdyby Paweł Ochyński nie został zwolniony z salonu sieci Vobis, która zajmowała się sprzedażą i serwisem sprzętu komputerowego. Ochyński zaczął tam pracę jeszcze na studiach na Wydziale Weterynarii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Początkowo miało to być zajęcie tylko na wakacje, ale pasja do komputerów wciągnęła go do pracy w pełnym wymiarze. Kiedy przeniósł się do Krakowa, Vobis zaczął mieć kłopoty. Firma szukała oszczędności, które rozpoczęły redukcje etatów, w tym tego który wiosną 2010 r. obejmował Ochyński. W ten sposób nasz bohater postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Co więcej, miał już na to plan. 

– Jeszcze pracując w Vobisie (na B2B), zacząłem dorabiać, świadcząc usługi związane z konfiguracją komputerów, ich naprawą w domu klienta itd. W pewnym momencie zacząłem w ten sposób zarabiać więcej niż w salonie. Zauważyłem wtedy, że pierwszym elementem, który eksploatuje się w laptopie jest bateria. Kiedy straciłem pracę wiedziałem, że zajmę się sprowadzaniem ich do Polski i handlem przez internet – opowiada Ochyński.

Na rozkręcenie biznesu oraz pierwsze większe zamówienie towaru z Chin pożyczył pieniądze od rodziców. – Jak mnie zwolnili, to wychodziłem z galerii handlowej, gdzie był salon Vobisu i...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 3/2020 (54)

Więcej możesz przeczytać w 3/2020 (54) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

POLECAMY